Mój kuzyn będąc absolwentem liceum ogólnokształcącego zdecydował, że chciałby ukończyć studia inżynierskie we Francji. Otrzymał indeks na jedną z francuskich uczelni, nauczył się języka, a jego żona jest rodowitą Francuzką. Po ukończeniu nauki mój kuzyn założył niewielką firmę, która przynosiła mu zyski wystarczające na utrzymanie rodziny i dostatnie życie.

Windykacja długów spółki we Francji

windykacja należności we francjiJak się jednak okazało, jeden z francuskich kontrahentów mojego kuzyna był niesolidny i nie spłacał na czas swoich zobowiązań wobec jego firmy. Windykacja należności we Francji była czymś, co brzmiało obco dla młodego przedsiębiorcy, postanowił więc zasięgnąć rady prawnika. Mecenas, do którego zwrócił się mój kuzyn specjalizował się w podobnych przypadkach, zwłaszcza w obsłudze prawnej spółek za granicą i w sprawach z elementem obcym. Po zapoznaniu się z dostępnymi dokumentami doświadczony prawnik ocenił, że sprawa jest możliwa do wygrania, i przedstawił możliwy scenariusz dalszych działań, które powinien podjąć jego klient. Dzięki temu krewny mógł od razu dostarczyć mu wszystkie niezbędne zaświadczenia, oryginały umów i innych pism, oraz przedstawić istotne informacje o spółce, jej kontraktach i funkcjonowaniu. Mecenas dobrze wiedział, jak powinien postąpić, i wkrótce mój kuzyn otrzymał spłatę całej należności od niesolidnego kontrahenta, dzięki czemu jego firma mogła dalej funkcjonować.

Windykacja długów jest procesem dość złożonym i skomplikowanym. Ktoś, kto nie jest specjalistą w tym zakresie, może czuć się zagubiony i nie wiedzieć, jak ma postąpić. Dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów i wykwalifikowanych prawników, którzy służą radą i pomocą oraz mogą reprezentować klientów w takich przypadkach, załatwiając ich sprawy szybko i bez problemów.