Od niedawna prowadzę skup makulatury. Mimo kryzysu, mój biznes wciąż się rozwija, dzięki wzrastającej świadomości społeczeństwa, jak ważny jest recykling. Postanowiłem więc rozszerzyć swoją działalność i zacząć skupywać także metale kolorowe. W tym celu, musiałem przeprowadzić pewne prace modernizacyjne w mojej firmie.

Zaoszczędziłem dużo miejsca

profesjonalna waga zagłębionaMiałem dużo szczęścia, że mój skup znajduje się na obrzeżach miasta i otaczają go puste działki. Dzięki temu udało mi się tanio odkupić trochę terenu od sąsiada. Zależało mi na tym, żeby mieć jak najwięcej miejsca, na składowanie materiałów do recyklingu, więc zdecydowałem się na wybudowanie wagi zagłębionej. Profesjonalna waga zagłębiona pozwala z dużą dokładnością zważyć masę pojazdu wraz z załadunkiem, nawet powyżej 60 ton. Taka waga jest niezbędnym narzędziem, w każdym większym skupie makulatury czy złomu. Waga typu zagłębionego jest nieco droższa, niż waga najazdowa, ponieważ do jej prawidłowego działania potrzebne jest wybudowanie dołu wagowego. Dla mnie jednak ważniejsza jest oszczędność miejsca, potrzebnego do składowania odpadów. Użycie wagi najazdowej, wymaga dużej powierzchni, dla pojazdów, żeby mogły wjechać na nią idealnie na wprost. Na wagę zagłębioną, auto może wjechać z dowolnej strony, przede wszystkim dlatego, że jej pomost jest na równi z poziomem gruntu. Dodatkową jej zaletą, jest bardzo wytrzymała betonowo – stalowa konstrukcja, która jest odporna na nacisk nawet kilkudziesięciu ton. Nie muszę obawiać się o wykonywanie ewentualnych prac naprawczych czy konserwacyjnych, ponieważ waga jest wyposażona we włazy rewizyjne, które umożliwiają łatwy dostęp do czujników. Dół wagowy wykorzystuje specjalistyczny system odwodnienia, który zapobiega zbieraniu się wody. Udało mi się znaleźć firmę, która w swojej ofercie oprócz wag, ma również gotowe prefabrykaty ścian i fundamentów. Budowa dołu wagowego z prefabrykatów, znacznie ułatwiła oraz przyspieszyła prace.

Dzięki wadze zagłębionej, mogę obsługiwać bez problemów duże dostawy makulatury i metali kolorowych. Wbudowany komputer przesyła informacje do systemu informatycznego, za którego pomocą mogę w łatwy sposób zapisywać historię ważenia, oraz generować raporty. Montaż wagi znacząco usprawnił moją pracę, teraz mogę obsługiwać klientów znacznie szybciej.