Co zrobić, kiedy potrzebujemy porady lekarskiej dotyczącej niegroźnego przeziębienia albo przewlekłej choroby, na którą leczymy się od lat? Możemy skorzystać z możliwości konsultacji z lekarzem online. W internecie działa coraz więcej wirtualnych gabinetów lekarskich, do których w przeciwieństwie do tradycyjnych nie ma kolejek. Na wizytę nie trzeba czekać długo, bo te umawiane są z godziny na godzinę. A w razie potrzeby zostaniemy od razu umówieni do normalnego gabinetu lekarskiego na badania.

Wizyta w gabinecie lekarskim w aplikacji mobilnej

profesjonalny gabinet lekarski onlineCo więcej – do błyskawicznej wizyty u lekarza wystarczy nam jedynie telefon z dostępem do internetu. Większość z nas posiada dzisiaj smartfony, na których można zainstalować aplikacje mobilne. I właśnie w formie aplikacji najczęściej korzysta się z wizyty u internetowego lekarza. Do takich konsultacji lekarskich przez telefon przyzwyczailiśmy się z konieczności w trakcie pandemii koronawirusa. Przecież wszyscy musieliśmy korzystać wówczas z tak zwanych teleporad i dopiero po takiej teleporadzie za zgodą lekarza mogliśmy się pojawić w przychodni. Teraz, gdy pandemia już za nami, wolimy skorzystać z opcji wirtualnej wizyty u lekarza. Tym bardziej, że aplikacje gwarantują pacjentom pełne bezpieczeństwo, bo w razie konieczności każdy profesjonalny gabinet lekarski online od razu umówi pacjenta na wizytę lekarską w prawdziwym gabinecie. Jest jeszcze jedna ogromna zaleta takich gabinetów online w aplikacji. Miesięczny abonament na pełną obsługę medyczną i nielimitowaną ilość wizyt online kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od dostawcy usługi. W ramach takiej niewielkiej opłaty możemy dowolną ilość razy konsultować się z lekarzem ogólnym lub lekarzem wybranej specjalności. Przed każdą konsultacją wypełniamy ankietę, dzięki której połączymy się z odpowiednim lekarzem.

Badania potwierdzają, że mając stały dostęp do lekarza i konsultacji medycznych czujemy się o wiele lepiej psychicznie. Sama świadomość tego, że zawsze możemy skonsultować się z lekarzem sprawia, że czujemy się zdrowsi. Jesteśmy też mniej zestresowani, bo w razie czego zawsze możemy porozmawiać z wybranym medykiem. Wirtualne gabinety umożliwiające konsultacje online są póki co jeszcze nowością, ale wszyscy korzystamy z nich coraz częściej.