Mazury są niezwykle urokliwym zakątkiem Polski. Warto spędzić nad mazurskimi jeziorami chociaż kilka dni, aby móc odpocząć na łonie natury. Jest to doskonały sposób na spędzenie urlopu, kiedy pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Czas wolny w takim miejscu można nie tylko spożytkować opalając się nad brzegiem jeziora, ale również w bardziej aktywny sposób. Bardzo ciekawych przeżyć może dostarczyć wypłynięcie w rejs łodzią motorową.

Brak uprawnień a czarter łodzi motorowej

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień - mazuryWiele osób marzy o tym, aby spróbować swoich sił sterując jakimś jachtem. Nie wszyscy jednak chcą wyrabiać w tym celu specjalny patent żeglarski – może to bowiem trochę potrwać i nie mamy pewności, że jest to sport dla nas. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu – w Polsce możliwy jest bowiem wynajem łodzi motorowych bez uprawnień – mazury są idealnym miejscem na taką przygodę. Polskie prawo przewiduje możliwość wynajęcia jachtu o określonych parametrach, jeżeli nie posiadamy patentu żeglarskiego. Ustawa określa m.in. maksymalną długość kadłuba na 13 metrów, a moc silnika na 75kW. Prędkość maksymalna takich łodzi jest konstrukcyjnie ograniczona do 15km/h. Takie parametry jednak w pełni wystarczają do bardzo przyjemnego sterowania takim jachtem, który jest przy tym bardzo bezpieczny. Duże znaczenie ma to, że takie łodzie są bardzo zwrotne, dzięki czemu szybko reagują na zmianę kierunku na wodzie. Zanim usiądziemy za sterem takiego sprzętu, musimy jedynie przejść krótkie szkolenie. Na nim można się dowiedzieć podstawowych zasad, jakie trzeba przestrzegać na wodzie oraz tego, jak sterować łodzią motorową. Na szczęście nie jest to trudne, szczególnie w przypadku takich mniejszych modeli. Nie powinno się jednak zrażać ich rozmiarem – są one bardzo wygodne oraz zapewniają miejsce do spania dla kilku osób.

Rejsy takimi jachtami zazwyczaj trwają nawet kilka dni. Bardzo dużą ich zaletą jest to, że posiadają różnej wielkości kabiny sypialniane, dzięki którym nie trzeba co noc wybierać się do hotelu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne oraz pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu wolnego na jeziorze. To wspaniały pomysł na spędzenie kilku dni wraz z rodziną – dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością przeżycia przygody na jachcie.