Od wielu lat, będzie ich już przeszło dwadzieścia siedem zajmuję się rodzinnym interesem. Firma jest w mojej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Teraz władza przypadła dla mnie, z czego jestem bardzo zadowolona. Zajęłam się od razu bardzo dużą rozbudową naszego rodzinnego biznesu, dzięki czemu teraz eksportujemy towar do wielu miast w całej Unii Europejskiej, a także do Stanów Zjednoczonych Ameryki, za pomocą transportu wodnego.

Jak tunele, suszące i posiadające regulator usprawniły pracę

tunel suszący z regulatoremW pierwszym etapie przejęcia przeze mnie fotela prezesa zajęłam się usprawnieniami naszej maje wówczas rodzinnej formy. Zajmowaliśmy się uprawą ziół i sprzedażą ich w formie świeżej. Już wtedy posiadaliśmy dużo większe możliwości niż liczba zamówień, które otrzymywaliśmy. Wszystko to wymagała usprawnienia. Najlepszym wyjściem była dobra konserwacja naszych ziół, tak aby trafić na dalsze i rozleglejsze rynki światowe. Zamówiłam wtedy mój pierwszy tunel suszący z regulatorem. Generalnie takie obiekt nie jest drogi, najdroższą inwestycją był regulator, który wydaje się być niezbędny w naszej działalności. Ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw jest fakt, że takie tunele robione są całkowicie pod zamówienie. Dzięki temu zawsze dopasujemy je do posiadanej przez nas powierzchni. Regulator u nas jest niezbędny, dzięki niemu możemy poddawać suszeniu różne zioła (wymagają one różnej temperatury, wilgotności czy innych parametrów dla osiągnięcia najbardziej optymalnych warunków suszenia). Co ważne, można wybrać materiał, z którego stworzony będzie nasz tunel, w tym wiele różnorodnych parametrów, jak przepuszczalność światła. Dodatkowo możemy zakupić specjalistyczną podłogę izolującą, oświetlenie (w tym lampy UV), zraszacze. Tunel może w łatwy sposób zamienić z suszarni w nowoczesną szklarnię i tym samym w jednym miejscu przeprowadzić cały proces – od uprawy po suszenie, bez konieczności przenoszenia ziół czy roślin.

Ostatecznie zakupiłam do tej pory ponad sto pięćdziesiąt cztery takie tunele, które suszą i dodatkowo posiadają specjalistyczny regulator temperatury, wilgotności, ostrości oświetlenia i innych parametrów wytwarzających specjalistyczny mikroklimat wewnątrz tunelu. Jest to bardzo przydatny i przyspieszający proces suszenia element.