Od kilku lat mąż i ja jesteśmy nałogowymi graczami w planszówki. Mamy w sumie kilkadziesiąt tytułów, w które można grać we dwoje albo w większym gronie. Od kiedy zaczęliśmy kupować więcej dużych gier, z dużą liczbą elementów, okazało się, że nasz stół jest za mały i dla naszej wygody należałoby go wymienić na coś większego.

Stół zrobiony na zamówienie

producent stołów na wymiarOferta sklepów, do których zajrzeliśmy, nie zrobiła na nas większego wrażenia, dlatego postanowiliśmy, że naz stół powinien zostać zrobiony na wymiar. Nie chcieliśmy kupować byle czego i od razu postanowiliśmy, że powinien być zrobiony z drewna, żeby był naprawdę solidny. Znaleźliśmy firmę, która specjalizuje się w takich usługach i obejrzeliśmy ich katalog, z którego mogliśmy wybrać materiał, rodzaj nóg, wykończenie krawędzi, ewentualne ozdobne elementy i tak dalej. Ten producent stołów na wymiar oferował też możliwość zamówienia stołu rozkładanego, co bardzo się nam spodobało. Na co dzień nie potrzebujemy wcale bardzo dużego blatu, więc rozkładany będzie dla nas znacznie bardziej praktyczny. Zamówiliśmy stół nieco szerszy niż standardowo produkowane, ponieważ w tym wypadku dziesięć czy piętnaście centymetrów to niedużo, a komfort korzystania z takiego stołu jest znacznie większy nie tylko w czasie gry, ale także przy posiłkach, ponieważ łatwiej pomieścić na blacie wszsystkie naczynia. Na nasz stół czekaliśmy w sumie trzy tygodnie, od zamówienia aż do dnia, w którym kurier dostarczył go do naszego domu.

Zamówienie stołu na wymiar okazało się być bardzo dobrą decyzją. Nowy nabytek jest większy i solidniejszy niż poprzedni, a do tego prezentuje się znacznie lepiej. Producent zadbał o wszystkie szczegóły i stół jest dokładni taki, jak chcieliśmy. Będzie idealny na co dzień oraz na okazje, gdy będziemy chcieli pograć w jakąś grę planszową.