Od wielu lat głośno jest w mediach na temat stosowania sztucznych nawozów do uprawy roślin. Nawozy te coraz częściej są krytykowane przez rolników oraz także przez konsumentów. W związku z tym powoli wraca moda na stosowanie nawozów w pełni naturalnych. Na tej płaszczyźnie rolnicy mają naprawdę sporo możliwości bowiem takich nawozów jest obecnie całe mnóstwo. 

Najlepszy nawóz pochodzenia naturalnego 

biohumusPrzez setki lat, jedynym nawozem naturalnym jaki stosowano przy uprawach warzyw i owoców był obornik. Popularność tego typu nawozów wciąż jest bardzo duża ale warto wiedzieć o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie jakie możemy zastosować jeśli chcemy uprawiać ekologiczne warzywa. Ciekawym rozwiązaniem jest również budowanie kompostowników, które każdy z nas może posiadać na swojej działce czy też w przydomowym ogródku. Jakiś czas temu odkryto, że za pośrednictwem stworzeń jakimi są dżdżownice kalifornijskie możemy taki kompostownik dodatkowo wzbogacić. Chodzi bowiem o to, że jeśli w naszym kompostowniku umieścimy wspomniane stworzenia to zaczną one przetrawiać zgromadzone tam odpadki organiczne. Efektem tych działań będzie biohumus, który jest doskonałym nawozem naturalnym, który może sprawić iż zaczniemy osiągać fantastyczne rezultaty w ogrodnictwie. Biohumus jest obecnie sprzedawany również w sklepach ogrodniczych w różnych postaciach. Najczęściej kupowana jest jednak wersja w płynie, której stosowanie jest najbardziej komfortowe. 

Omawiany nawóz naturalny jakim jest biohumus swoją popularność zaczął zdobywać stosunkowo niedawno. Jednak jak się okazało jest to nawóz potrafiący w znacznym stopniu wpłynąć na wzrost naszych warzyw czy owoców. Nawóz ten dostarczy naszym roślinom wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów oraz substancji odżywczych.