Zaciąganie kolejnych kredytów na większe lub nawet niewielkie sumy może w końcu doprowadzić do tzw. spirali długów, z której bardzo ciężko wyjść. W sytuacji utraty stałego źródła dochodów lub diametralnego zmniejszenia miesięcznych wpływów z biegiem czasu do naszych drzwi może niestety zapukać komornik w celu odzyskania należności. 

Wsparcie prawne przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej 

adwokat od upadłości konsumenckiejUciekanie od odpowiedzialności niestety nie przyniesie niczego dobrego i najlepiej od razu zwrócić się o pomoc do kancelarii adwokackiej. Kluczowe jest jednak to, aby pomocy udzielił nam doświadczony i polecany przez innych adwokat od upadłości konsumenckiej. Dzięki takiemu wsparciu będziemy mieli pewność, że cała procedura przebiegnie prawidłowo i zyskamy trochę czasu na spłatę zaległych zobowiązań. Przede wszystkim to adwokat będzie naszym mediatorem, który skontaktuje się z bankami, instytucjami prywatnymi czy innymi osobami, u których mamy jakiekolwiek długi. Niektóre być może uda się umorzyć, a inne rozłożyć na dogodne raty. Kolejna kwestia to ochrona naszego majątku przed komornikiem. Oczywiście mając spore długi sprzedaż posiadanych samochodów czy nawet nieruchomości będzie konieczna, ale najlepiej niech zajmie się tym adwokat a nie komornik, który zaproponuje bardzo niską cenę w celu szybkiej i bezproblemowej sprzedaży. 

Wynagrodzenie dla adwokata jest sprawą drugorzędną, ponieważ kwota jest ustalana indywidualnie, a w niektórych sytuacjach pomoc może być nawet bezpłatna. Najlepiej na wstępie skorzystać z konsultacji adwokackich i sprawdzić, jakie propozycje działania przygotował dla nas doświadczony prawnik. Upadłość konsumencka to często jedyne słuszne wyjście, gdy długi nas przerastają. Pamiętajmy jednak, że taka procedura nie spowoduje, że długi znikną.