Nowoczesne uprawianie sportu wiąże się już niemal nierozerwalnie z chęcią dzielenia się zdjęciami i filmami ze swoich treningów. Zjawisko to możemy zaobserwować w siłowniach oraz klubach fitness gdzie często widujemy ludzi ze smartfonami robiącymi sobie selfie na tle ciężarków i atlasów. W związku z taką popularnością multimediów w sporcie powstają urządzenia ułatwiające rejestrowanie swoich sportowych wyczynów.

Wytrzymałe kamery sportowe

kamery na kaskProducenci urządzeń elektronicznych dowiadując się jakie jest zapotrzebowanie na nagrywanie treningów postanowili zacząć wytwarzać urządzenia, które nam to rejestrowanie ułatwią. Urządzeniami tymi są kamery na kask lub rower. Cechą, która niewątpliwie wyróżnia ten rodzaj kamer od ich klasycznych odpowiedników jest parametr związany z wytrzymałością danego urządzenia. Otóż nowoczesne kamery sportowe potrafią wytrzymać bardzo wiele. Nie jest dla nich problemem upadek z dużej wysokości, opady deszczu, śniegu, zatopienie w morskiej otchłani czy kąpiel błotna. Generalnie rzecz ujmując są one stworzone do pracy w warunkach ekstremalnych. Bardzo częstym miejscem gdzie montowane są kamery sportowe jest kask sportowca. Szczególnie często zakładają je narciarze, którzy chcą zarejestrować swój szybki slalom by móc później przeanalizować na nagraniu, w którym miejscu popełnili błąd i jak do tego doszło. Równie często jak narciarze kamery sportowe montują skoczkowie spadochronowi. Dzięki takim filmom będą oni mogli wracać wspomnieniami do momentu oddania skoku z dużej wysokości. Dużą ilość filmów i zdjęć wykonanych z użyciem kamer sportowych jest wrzucanych do sieci. Szczególnie tyczy się to różnorakich portali społecznościowych oraz innych popularnych serwisów, których w Internecie jest bardzo dużo. Dużą zaletą kamer na kask jest to, że są one w stanie nagrywać obraz z bardzo dużą rozdzielczością. W przypadku niektórych modeli jest to nawet rozdzielczość 4K.

Ogólnie rzecz biorąc rejestratory montowane na kaskach to bardzo praktyczne i niezwykle przydatne urządzenia. Dzięki nagraniom z tych rejestratorów możliwe jest wychwycenie niemal każdego błędu wykonanego przez sportowca dzięki czemu będzie można korygować jego późniejsze treningi. Kamery na kask bez żadnego problemu możemy zakupić drogą elektroniczną. Wówczas kurier przyniesie nam naszą kamerę prosto pod drzwi naszego mieszkania.