W diecie dzieci trzeba szczególnie uważać na zawartość cukru, soli i wszelkich szkodliwych substancji. Przeważnie wystarczy dokładnie sprawdzać składy produktów spożywczych, ale czasem ciężko jest znaleźć  takie, które nie zawierają białego cukru.

Jakie soczki są najlepsze dla dzieci?

zdrowe soki dla dzieciChyba każdy z nas lubi pić soki, bo są smaczne i zdrowe. Jednak wiele sklepowych pozycji zawiera wodę, cukier cy nawet syrop glukozowo – fruktozowy, zatem nie należą do zdrowych. Na pewno w sklepach z ekologiczną żywnością znajdziemy zdrowe soki dla dzieci, które są wolno wyciskane lub zimnotłoczone. Takie propozycje zawierają tylko naturalnie występujące w owocach cukry, dlatego też są bardzo zdrowe. Ich minusem może być dość wysoka cena w porównaniu z klasycznymi sokami. Dlatego też ciekawą alternatywą będzie samodzielne przygotowanie soku dla dziecku. Można go zrobić w blenderze, w sokowirówce lub w wolnoobrotowej wyciskarce. Tak przygotowany sok będzie w stu procentach naturalny i wolny od zbędnych składników. Najpopularniejsze są soki jednoskładnikowe, na przykład jabłkowy czy pomarańczowy, ale równie dobrze można mieszać smaku, uzyskując wartościową multiwitaminę. Większość dzieci lubi soki z dodatkiem banana, które mają konsystencję mleczka. Soki można dawać dziecku jako propozycję na pięć porcji warzyw i owoców, którą powinno się codziennie spożywać. Również mogą zastępować butelkę z wodą, gdyż świetnie gaszą pragnienie i są bardzo zdrowe. Na pewno każdy z nas chętnie się napije do śniadania szklanki świeżego soku.

Dzieci lubią słodkie rzeczy do jedzenia, dlatego soki z pewnością będą im smakować. Trzeba tylko mieć na uwadze, że naturalne soki bez konserwantów mają znacznie krótszą datę ważności niż klasyczne kartonowe, a więc trzeba je szybko wypić.