Głównym źródłem witamin, minerałów i składników odżywczych jest nasze pożywienie. Nie bez powodu się mówi, że jesteśmy tym co jemy, bo żywność bezpośrednio wpływa na nasz wygląd, samopoczucie czy procesy zachodzące wewnątrz organizmu. Jeżeli będzie nam brakować jakiegoś składnika, to nasze ciało na pewno da nam o tym znać.

Czym są kroplówki witaminowe?

specjalne wlewy witaminowe w warszawieNie od dziś wiadomo, że najważniejsza jest zdrowa dieta, która dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników. Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać witamin, dlatego trzeba je systematycznie dostarczać każdego dnia. Wyjątkiem jest witamina D, która jest wytwarzana pod wpływem działania promieni słonecznych. Żeby nie dopuścić do sytuacji, w której deficyt jakiejś witaminy był znaczący, najlepiej każdego dnia spożywać pięć porcji warzyw i owoców, korzystać z suplementów diety w postaci kompleksów witaminowych dostępnych w kapsułkach. Mimo tego czasem bywa, że brakuje nam na przykład witaminy C, gdyż zawsze trzeba wziąć poprawkę na to, iż witaminy z diety nie wchłaniają się w stu procentach. Najlepsze efekty osiągniemy stosując specjalne wlewy witaminowe w Warszawie, które posiadają stu procentową wchłanialność, ponieważ są aplikowane bezpośrednio do krwiobiegu. Taki sposób uzupełniania witamin jest najskuteczniejszy i najszybszy. Dzieje się tak, ponieważ składniki kroplówki omijają cały układ pokarmowy, w którym dochodzi do bezpowrotnej utraty witamin. Kroplówka jest wprowadzana przez igłę do żyły, zatem w ciągu kilkunastu minut można odczuć jej działanie. Metoda wlewów witaminowych jest stosowana już od wielu lat, ale na początku korzystali z niej jedynie sportowcy i osoby aktywnie uprawiając sport, z uwagi na szybkie działanie. Obecnie każdy może skorzystać z tejże metody, bo udostępniają ją liczne centra i kliniki zdrowia.

Jak wiadomo kroplówki były już od bardzo dawna stosowane w szpitalach, ponieważ w ten sposób pacjenci mają podawane płyny, pokarmy czy witaminy. Na tej samej zasadzie działają wlewy witaminowe, którymi jest zainteresowanych coraz więcej zwykłych ludzi. Taka kroplówka jest skutecznym sposobem na wzmocnienie organizmu w okresie jesienno – zimowym czy szybkie postawienie na nogi po przebytej chorobie. Efekt działania jest odczuwalny niemalże natychmiast.