Hodowla roślin bywa często ogromnym wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli zamierzamy w ten sposób generować dodatkowy dochód. Wtedy należy dołożyć wszelkich starań aby nasze rośliny były zdrowe oraz zadbane. Niestety często prace związane z ogrodnictwem wymagają od nas ogromnego zaangażowania. Dodatkowym przeciwnikiem są pojawiające się chwasty, które niestety często potrafią bardzo szkodzić. Jednak zawsze istnieje jakieś rozwiązanie, które pomoże nam podczas praktycznego gospodarowania.

Przydatna mata w hodowli roślin

maty ściółkująceMiędzy innymi na szczególną uwagę zasługują powszechnie znane maty ściółkarskie. Ich pierwotnym przeznaczeniem jest ograniczenie wzrostu chwastów. Tego rodzaju produkt możemy kupić w każdym jednym sklepie. Często warto wcześniej dokonać odpowiednich pomiarów, ponieważ nabywając dopasowaną matę zaoszczędzimy bardzo dużo czasu podczas jej montowania. Można to robić na dwa sposoby. Istnieje możliwość zakładania jej gdy rośliny są już posadzone. Wtedy wycinamy adekwatne otwory i ustawiamy matę. Kolejny sposób to jeszcze ten przed sadzeniem. Wtedy również wykonujemy adekwatne otwory ale dopiero w następnym etapie dokonujemy sadzenia. Tutaj panuje bardzo ważna zasada. Teren przed posadzeniem roślin powinien być bardzo dokładnie odchwaszczony. Dzięki temu w późniejszym czasie pozbędziemy się większych kłopotów. Oczywiście należy pamiętać, że maty ściółkujące całkowicie nie wykluczą nam wzrostu innych roślin. Będzie to tylko zdecydowanie mniejszy ich stopień dzięki czemu łatwiej nam będzie zapanować nad profesjonalną hodowlą roślin. Tego rodzaju materiał może być bardzo wytrzymały. Najlepsi producenci zagwarantują nam nawet siedmio letnią żywotność. Jest to oczywiście bardzo dobry wynik. W czasie jej stosowania jak najbardziej można podlewać oraz nawozić nasze rośliny. Mata będzie odporna na tego rodzaju zabiegi ale jednocześnie będzie przepuszczała minerały.

Dlatego stosowanie jej w niczym nie przeszkadza. Sam materiał z jakiego została wykonana jest bardzo neutralny. Oznacza to, że nie będzie wpływał na składniki jakie znajdują się w glebie. Warto o tym pamiętać, ponieważ w ten sposób nie zaszkodzimy naszym plonom, a jedynie możemy lepiej o nie zadbać. Matę do ściółkowania dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym. Jest ogólnodostępna i istnieje bardzo szeroki wybór na naszym rynku.