Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło jazdy w bujanym samochodzie, jaki można znaleźć w niejednej galerii handlowej. Dla najmłodszych dzieci dostępne są samochody zdalnie sterowne, które mają na tyle dużo miejsca, że można w nich jeździć. Taka zabawka z pewnością dostarczy maluchom niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim da nieco swobody.

Jak szybko jeżdżą auta na akumulator?

samochody akumulatorowe dziecięcePrzeważnie zabawki zdalnie sterowane, to małe samochodziki, którymi się bawią kilkuletni chłopcy wraz ze swoimi ojcami. Jednak istnieją w sprzedaży jeszcze znacznie większe pojazdy, które mają akumulatory, silniki oraz także można nimi zdalnie sterować. Jednak ich największą zaletą jest możliwość samodzielnego kierowania. Dla dzieci, to wspaniała sprawa, ponieważ choć przez chwilę mogą się poczuć jak dorośli i zrobić coś co oni. Samochody akumulatorowe dziecięce są dostępne w wersji sedanów o niskim zawieszeniu i małych kołach oraz pojazdów terenowych, które mają napęd na cztery koła. Pierwsze z nich doskonale się sprawdzają na parkowych alejkach czy chodnikach w mieście, natomiast terenowe modele są stworzone do pokonywania trudnych warunków takich jak błoto, trawa, kamienia czy piach. Dostępne są samochody jedno lub dwuosobowe, więc nawet mając dwójkę brzdąców w podobnym wieku, wystarczy kupić jeden samochód, aby dwójka mogła jeździć jednocześnie. W sklepach z zabawkami znajdziemy auta przeznaczone dla dziewczynek i chłopców, które różnią jest przeważnie kolorem, który z pewnością jest dla nich bardzo ważny. Pojazdy mają kompletne wyposażenie, pozwalające na samodzielną jazdę w każdych warunkach poza deszczem, ponieważ auta nie mają dachu. Dziecięce samochody mogą się maksymalnie rozpędzić do prędkości kilku kilometrów, więc są bezpieczne dla trzylatków. Niektóre z nich mają dołączone piloty do zdalnego sterowania.

Jeżeli nie wiemy, co kupić dla kilkulatka na prezent, to warto pomyśleć o samochodziku na akumulator. Co prawda zajmuje on sporo miejsca i nie można go złożyć jak większość zabawek, ale pod względem dostarczanych emocji i wrażeń, to żadna zabawka im nie dorównuje. Pomimo, że nie jest to samochód o niskiej wartości, to wciąż nie brakuje rodziców chętnych na jego zakup. Najtańsze modele kosztują od dwustu do pięciuset złotych, a najdroższe nawet półtora tysiąca złotych.