Polska należy do jednego z nielicznych krajów w Unii Europejskiej, w którym więcej osób posiada własne mieszkanie niż je wynajmuje. Wynika to z uwarunkowań rynku mieszkaniowego. W większości przypadków koszty wynajęcia mieszkania są równe, bądź większe racie kredytu hipotecznego. Dlatego też bardziej opłacalny jest zakup własnego mieszkania.

Mieszkania z rynku pierwotnego

mieszkania lublin rynek pierwotnyDuże zapotrzebowanie na nieruchomości skutkuje budową coraz większej liczby lokali mieszkalnych. Odbywa się to głównie w dużych ośrodkach miejskich. Wynika to z faktu, że wiele osób w wieku produkcyjnym mieszka w dużych miastach. Przykładem miast gdzie powstaje najwięcej nowych mieszkań są Wrocław, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Lublin, czy Poznań. W celu znalezienia odpowiedniego mieszkania wiele osób korzysta z usług biur nieruchomości. Inni natomiast korzystają z wyszukiwarki internetowej. Jest to dużo łatwiejsze i szybsze rozwiązanie. Wystarczy wpisać bowiem jedno hasło. Przykładem może być mieszkania Lublin rynek pierwotny. Wyszukiwarka internetowa jest w stanie odszukać wszelkie inwestycje, które powstają w danym mieście. Dodatkowo wskaże nam kontakt do deweloperów, którzy budują daną inwestycję. Rynek mieszkań pierwotnych w lublinie oferuje szeroki wybór nieruchomości. Jesteśmy w stanie znaleźć mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb. Ponadto ceny mieszkań w Lublinie są znacznie niższe niż w Warszawie, czy Wrocławiu. Dlatego też kupno nieruchomości w tym mieście jest znacznie łatwiejsze.

Mieszkania z rynku pierwotnego bardzo często są nabywane w celach inwestycyjnych. Inwestycją jest nie tylko stały wzrost jej ceny, ale także dochód pasywny w postaci najmu nieruchomości. Bez wątpienia jest to przyczyna, która w ostatnich latach powoduje gwałtowny wzrost cen. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że jest to etap przejściowy.