Jeśli chodzi o kosmetyki wykorzystywane przez kobiety do makijażu twarzy, na pewno możemy wyróżnić wśród nich takie, których właściwości są znane każdej kobiecie i takie, które charakteryzują się mniejszą popularnością. Najczęściej to właśnie kosmetyki z tej drugiej grupy potrafią nadać kobiecej twarzy odpowiedniego blasku i właściwie podkreślić zalety jej wyglądu. Wśród tych kosmetyków na pewno możemy wyróżnić rozświetlacz.

Zastosowanie rozświetlacza do twarzy

rozświetlacz na kości policzkoweWiele kobiet wystrzega się korzystania z rozświetlacza, całkowicie niewłaściwie utożsamiając jego właściwości z błyszczeniem się twarzy, którego zasadniczo staramy się raczej unikać. Jeśli chodzi o rozświetlacz na kości policzkowe, jak już sama nazwa wskazuje, stosujemy go przede wszystkim na kości policzkowe, ale nie tylko. Rozświetlacz to produkt, który charakteryzuje się różną konsystencją. Dużą popularnością charakteryzują się prasowane rozświetlacze, które często sprzedawane są w zestawie z bronzerem. Drugim typem są płynne rozświetlacze, których aplikacja wymaga od nas doświadczenia, ale charakteryzują się dużą trwałością. Zastosowanie rozświetlacza ma na celu nadanie naszej twarzy promienności i świeżości, sprawić wrażenie odpowiednio padającego światła, które ukrywa zmarszczki i uwypukla błysk oka. Jeśli chodzi o miejsce aplikacji rozświetlacza, na naszej twarzy możemy wskazać kilka lokalizacji, które sprzyjają jego zastosowaniu. Największą popularnością cieszy się aplikowanie rozświetlacza pod łuk brwiowy, co optycznie powiększa nasze oko i rozświetla jego okolice. Świetną makijażową sztuczką jest też zastosowanie rozświetlacza na brodę, dzięki czemu możemy optycznie powiększyć nasze usta i zwrócić na nie – w naturalny sposób – uwagę obserwatorów. Przy pomocy rozświetlacza możemy też optycznie wyszczuplić nasz nos, a nawet ukryć zmęczenie – w tym wypadku wystarczy nanieść odrobinę rozświetlacza w kąciki naszych oczu, nadając spojrzeniu świeżości.

Rozświetlacze produkowane są przez różne firmy kosmetyczne i znaleźć możemy je w różnych odsłonach. Niektóre rozświetlacze charakteryzują się więc, np. dodatkowym, delikatnym, różowym zabarwieniem, które ma na celu dodanie naszej skórze nie tylko blasku, ale także zdrowego wyglądu. Rozświetlacz powinniśmy dobierać do naszych indywidualnych potrzeb.