Od dziecka interesuje się różnymi dziedzinami sztuki. Uwielbiam tworzyć coś od zera, czy to będzie namalowany farbami obraz, czy uszyta przeze mnie sukienka, czy też ozdoba do domu. To właśnie własnoręcznie robione dekoracje do domu stały się ostatnio moją wielką pasją. Nabrała ona dla mnie większego znaczenia szczególnie teraz, kiedy to wprowadziłam się do mojego nowego mieszkania z pięknym tarasem.

Lina jako element dekoracyjny

wytrzymała lina plecionaUwielbiam tworzyć. Mam w sobie duszę artysty, która poszukuje wciąż nietypowych i kreatywnych rozwiązań wizualnych. Od jakiegoś czasu z pasjonuje mnie w szczególny sposób tworzenie dekoracji do domu. Głównie dla tego, że jestem w trakcie urządzania mojego nowego mieszkania. Posiada on piękny taras, na którego urządzenie długo nie miałam pomysłu. Na jednym z portali internetowych zobaczyłam coś, co bardzo mnie zainspirowało, a mianowicie ozdoby w postaci powieszonych doniczek pełnych kwiatów. Wykonałam więc je sama, ze starych wiaderek, które odnowiłam, nadając im atrakcyjny wygląd. Mąż przymocował do zadaszenia tarasu specjalne haki a ja próbowałam znaleźć rozwiązanie, czym przymocować do nich doniczki. Kiedy byłam w sklepie budowlanym wpadła mi w oko wytrzymała lina pleciona, która zachwyciła mnie tylko swoim kolorem. Takie plecione liny są niezwykle cienkie, ale zarazem wytrzymałe. Doskonale nadają się jako element dekoracyjny też dlatego, że występują w różnych atrakcyjnych kolorach. Ja na taras wybrałam linę w kolorze morskim. Doskonale komponuje się ona z całym otoczeniem i z stworzonymi przeze mnie doniczkami. Z tego, co wiem, to liny plecione mają ogromne zastosowanie. Kojarzę je na przykład ze zdjęć himalaistów, którym lina bardzo często ratuje życie. W takich sytuacjach musi być ona niezawodna. W przypadku moich doniczek zależało mi tylko na tym, że lina była w stanie utrzymać kilkukilogramowy ciężar.

Liny, które raczej kojarzą się z poważniejszymi zadaniami, mają szersze zastosowanie również w codziennym życiu. Ostatnio, na przykład, wykorzystałam cienką, ale wytrzymałą linę do ozdobienia mojego tarasu podwieszanymi doniczkami. Myślę, że znajdę dla niej jeszcze niejedno dekoracyjne zadanie i dokupie jeszcze liny w innych kolorach. Ich wybór w sklepach jest bardzo duży. W dodatku są całkiem niedrogie.