Powszechne jeszcze kilkanaście lat temu zasłony odeszły do lamusa – obecnie niewiele osób decyduje się na nie do pomieszczeń innych niż reprezentacyjny salon. Obecnie w modzie są różnego typu rolety, które możemy stosować we właściwie każdym pomieszczeniu. Wybór tego produkty jest ogromny, więc łatwo nam znaleźć odpowiedni model.

Rolety – praktyczny i estetyczny dodatek

Rolety BrwinówKiedy myślimy o roletach wewnętrznych, na myśl z pewnością przychodzą nam przede wszystkim jednobarwne rolety materiałowe. To najpopularniejszy, najtańszy typ rolet. Są praktyczne i funkcjonalne, nie kosztują wiele. Możemy kupić zarówno roletę, która osłoni cały otwór okienny, jak i rolety montowane bezpośrednio na oknie, znacznie bardziej wygodne, bo nie blokujące przepływu powietrza, gdy otworzymy okno. Jeśli zależy nam na tym typie rolet, ale bardziej dopasowanym do naszego gustu, możemy zamówić rolety z grafiką – będą idealne np. do pokoju dziecięcego. Możemy też znaleźć rolety Brwinów, które będą idealne do wnętrz o klasycznym wystroju. Mowa o dekoracyjnych roletach rzymskich i austriackich, które prezentują się atrakcyjnie i stanowią ciekawy, niebanalny element wystroju wnętrz. Jednym z popularnych ostatnio typów rolet są modele dzień-noc, które pasują do wystroju minimalistycznego i nowoczesnego; pozwalają na wygodną kontrolę dopływy światła. Ciekawym rozwiązaniem są także plisy – jest to typ rolet, który możemy regulować dowolnie na całej wysokości okna, na przykład zasłaniając tylko jego dolną część.

Szukając rolet do domu czy mieszkania powinniśmy wybierać nie tylko pod kątem wzoru czy koloru, ale też stopnia zaciemniania. Jeśli pomieszczenie wychodzi na zachód czy południe, świetnym wyborem będą rolety zaciemniające, które dobrze blokują dopływ światła i ciepła, przez co pomieszczenie znacznie mniej się nagrzewa.