Praca z pacjentem wymaga ogromnej wiedzy oraz umiejętności manualnych. Aby jakoś świadczonych przez nas usług była wysoka należy stosować obowiązujące procedury medyczne oraz należyte środki ochrony. Takimi środkami ochrony są przede wszystkim rękawiczki medyczne, które zapobiegają szerzeniu się groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Zadania rękawiczek nitrylowych

Rękawiczki nitryloweJak pokazują badanie epidemiologiczne właściwa higiena rąk nie wystarcza. Aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo zarówno sobie jak i pacjentom należy stosować rękawiczki nitrylowe. Są to bardzo wytrzymałe produkty, które nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Nie ulegają pęknięciom oraz doskonale chronią personel jak i pacjentów podczas wykonywania wszystkich procedur medycznych. Idealnie dopasowują się do kształtu naszych dłoni. Są starannie wykonane i dzięki swej plastyczności pozwalają na wykonywanie precyzyjnych ruchów. Ich zadaniem jest ochrona zarówno nasz jak i pacjentów przed szerzeniem się drobnoustrojów. To zadanie wspaniale spełniają. Ponadto chronią nasze dłonie przed kontaktem z potencjalnie infekcyjnym materiałem zakaźnym. Są przeznaczone do jednorazowego użytku oraz występują w wielu rozmiarach i kolorach. Możemy je kupić w każdej aptece, w sklepach medycznych oraz na stronach producentów. Nie kosztują dużo, a są gwarantem stuprocentowego bezpieczeństwa zarówno dla świadczeniodawców jak i świadczeniobiorców.

Dbając o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy należy do wykonywania każdej procedury medycznej ubierać medyczne rękawice nitrylowe, które cechują się dużą wytrzymałością oraz plastycznością. Są doceniane nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, gdyż zapewniają należytą ochronę oraz nie wymagają dużych nakładów finansowych.