• Post author:
  • Post category:Usługi

Wśród smakoszy słodkich napojów alkoholowych oczywiście na pierwszym miejscu królują wszelkiego rodzaju likiery. Jednak nie jest to alkohol dla wszystkich, ponieważ jest też ciężki i smak jest naprawdę bardzo słodki. Możemy jednak sami przygotować taki likier, który będzie słodki ale równocześnie będzie miał delikatny posmak goryczki płynącej z kawy i na pewno sprawdzi się na letnich imprezach czy grillach.

Wybór gęstych likierów kawowych

likier kawowy gęstyMożna zrobić likier, który będzie jednocześnie bardzo delikatny, ponieważ do jego przygotowania można użyć wódkę a nie spirytus. Jeśli ma być zaś mocniejszy, można zamienić wódkę na spirytus lub też użyć pół szklanki wódki i pół szklanki spirytusu rektyfikowanego 95 %. Ten likier kawowy gęsty ma taką zaletę, że można go podawać od razu po zrobieniu. Przepis na jego wykonanie jest prosty. Przygotowujemy naczynie, w którym planujemy go zrobić a ilość składników dostosowujemy wprost proporcjonalnie do wielkości naczynia. Bierzemy swoją ulubioną kawę rozpuszczalną w proszku lub w granulkach i zalewamy ją gorącą wodą. Następnie czekamy, aż ostygnie. Mieszamy kawę aż do całkowitego rozpuszczenia granulek lub proszku. Do innego naczynia wlewamy gęste mleko zagęszczone słodzone. Do mleka wlewamy rozpuszczoną kawę i mieszamy aż będzie jednolity płyn. Może być również mleko zagęszczone niesłodzone- wszystko zależy od tego, jak słodki likier chcemy uzyskać. Możemy również dodać do mleka zagęszczonego niesłodzonego tyle cukru, ile chcemy, żeby osiągnąć swój smak. Zamiast kawy rozpuszczalnej możemy użyć również espresso- wszystko zależy od naszych upodobań. To ma być nasz smak, więc możemy tutaj mieszać i kombinować na wybrane przez nas sposoby. Najlepiej wykorzystać puszkę mleka- wtedy taka ilość wystarczy na przygotowanie dużej szklanki likieru. Możemy go przygotować już w naczyniach, które podamy, ale może być to również karafka. 

Taki napój podawać najlepiej schłodzony i dodatkowo z kostkami lodu. Możemy go również ozdobić na przykład listkami mięty czy bitą śmietaną. Na pewno będzie to doskonały deser dla dorosłych na upalne dni jak również specjał, który osobom lubiącym słodkości na pewno przypadnie do gustu. Jest to specyficzny smak ale na pewno będzie też smakował miłośnikom kawy.