Samochód jak każde urządzenie, może się co jakiś czas zepsuć. Jeśli zdarzyła nam się usterka w trasie, trzeba zorganizować transport, który zabierze nasz pojazd do miejsca, w którym zostanie on naprawiony. Nieważne w jakiej części kraju jesteś, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto udostępni lawetę z jego firmy. Trzeba jednak skontaktować się z tym człowiekiem. Najczęściej numer znajduje się w Internecie. Przewóz organizowany jest bardzo szybko oraz sprawnie.

Laweta do samochodów osobowych

laweta do przewozu samochodów osobowychFirmy, które świadczą takie usługi zazwyczaj posiadają lawety, które zostały przystosowane tylko i wyłącznie do samochodów osobowych. Taka laweta do przewozu samochodów osobowych zazwyczaj dociera na miejsce zdarzenia jakoś piętnaście minut po tym, jak ją zamówisz. Najlepiej po prostu skorzystać z wyszukiwarki wraz z włączoną lokalizacją. Od razu znajdziesz najbliższe zakłady, które naprawiają pojazdy i posiadają nie tylko lawetę, ale także samochód zastępczy do tego, by kontynuować podróż. Przewóz Twojego samochodu na lawecie jest doskonale zabezpieczony. Pojazd jest wciągany za pomocą stalowej liny na przyczepkę. Dzięki temu nie ma problemu z tym, czy samochód można odpalić, aby wjechać na odpowiedni podest. Samochód jest zabezpieczany przed zsunięciem się lub zjechaniem w dół za pomocą specjalnych blokad oraz hamulców. Zasadniczo nie ma problemu z tym, na co się zdecydujesz. Laweta dojeżdża do najbliższego zakładu samochodowego lub do tego warsztatu, z którego wyjechała. Bardzo często firma, która organizuje taką lawetę zajmuje się również przygotowaniem samochodu zastępczego, za pomocą którego będziemy mogli dojeżdżać do pracy lub po prostu kontynuować podróż. Zazwyczaj samochód zastępczy opłacany jest przez Twojego ubezpieczyciela, dlatego nie musisz martwić się rachunkami.

Przewóz samochodów osobowych raczej nie jest rzeczą trudną. Trzeba jednak skorzystać z odpowiedniej lawety. Raczej nie ma miejsca w Polsce, do którego nie dojedzie jakaś laweta. Warto jest mieć przy sobie telefon z Internetem, aby znaleźć kogoś, kto będzie mógł zawieźć nasz samochód na miejsce naprawy. Być może kierowca lawety na szybko zlokalizuje usterkę i nie będzie to konieczne. Zapłacisz wtedy tylko za drogę lawety, a także ekspresową naprawę uszkodzonej części.