Okablowanie jest niezwykle istotną sprawą dla każdego z nas. Z reguły nawet nie zauważamy tego jak często mamy do czynienia z kablami, które są wręcz wszechobecne. Jednym z najpopularniejszych kabli jakie kupujemy to te służące do transmisji obrazu. Kable tego typu podłączamy najczęściej do komputerów, monitorów lub projektorów. Popularnym kablem do takich transmisji jest kabel VGA.

Analogowe okablowanie do monitora

przewody vga krakówWspomniany kabel VGA jest to starszy typ kabla, który działa w oparciu o technologię analogową. Ten rodzaj kabli służy do przesyłania obrazu w formie RGB. Bardzo często spotkać można kable VGA występujące pod inną nazwą jaką jest D-sub. Ta druga nazwa pochodzi od wyglądu samego wtyku, który jest zbliżony do litery D. Jeśli zamierzamy zakupić okablowanie sygnałowe warto wspomnieć że jeśli chodzi o przewody vga Kraków jest miastem gdzie bez większych problemów możemy taki kabel zakupić. Trzeba jednak zaznaczyć, że omawiane kable służą głównie do połączenia komputerów ze starszymi monitorami więc jeśli jesteśmy posiadaczami monitorów z wejściem na sygnały cyfrowe to należy rozważyć kupno kabli do tego przystosowanych. Wpłynie to na jakość wyświetlanego obrazu. Niemniej jednak ciągle funkcjonuje bardzo dużo monitorów i projektorów, które posiadają jedynie złącza analogowe i w ich przypadku kupno kabla VGA będzie właściwym rozwiązaniem. Jeszcze minie sporo lat zanim monitory bez wejść cyfrowych znikną z rynku więc możemy też być spokojni o dostępność okablowania. Obecnie każdy (nawet mały) sklep z elektroniką użytkową posiada w swojej ofercie wspomniane kable. W miastach takie sklepy znajdziemy na niemal każdej ulicy. Najlepszym rozwiązaniem jest sprecyzowanie sprzedawcy jakie przeznaczenie ma mieć nasz kabel to wówczas będziemy mogli liczyć na fachową poradę. Ceny takich kabli kształtują się z reguły na poziomie kilkunastu złotych ale są one też zależne od długości kabla i ilości pinów.

Generalnie nie warto zastanawiać się nad ewentualnymi problemami z dostępnością omawianych przewodów ponieważ na polskim rynku jest ich naprawdę dużo i kupno ich nie przysporzy nam żadnych problemów. Wystarczy udać się na krótki spacer ulicami miasta i przy okazji wstąpić do sklepu z elektroniką. Dodatkowo możliwe jest też kupno przewodów VGA przez Internet ale wówczas jest trudniej o poradę fachowca.