Przy prowadzeniu biznesu bardzo ważne jest to, żeby zwracać uwagę na te szczegóły, które będą w bezpośredni lub pośredni wpływać na ilość naszych klientów. Czasami te bagatelizowane przez nas rozwiązania okazują się jednymi z najbardziej kluczowych. Weźmy tutaj na przykład branżę wysyłkową, która z roku na rok staje się coraz większa. Bardzo duża ilość firm sprzedaje swoje produkty przez Internet, wysyłając je potem do swoich klientów.

Opakowania z nazwą firmy

kartonowe opakowania - WrocławInternet odmienił całkowicie oblicze biznesu. Praktycznie każda firma, która chce mieć jakiekolwiek znaczenie na rynku, powinna istnieć i aktywnie promować się w sieci. Inaczej zostanie wchłonięta przez konkurencję. Z roku na rok bardzo mocno wzrasta ilość zakupów robionych przez Internet. Kupujemy w ten sposób już nie tylko ubrania czy elementy wystroju wnętrz, ale też kosmetyki, jedzenie czy chemię domową. Internet stwarza więc ogromne możliwości dla przedsiębiorców, z czego korzystam również ja. Jakiś czas temu wprowadziłam w swojej firmie sklep internetowy, z którego korzysta coraz więcej osób. Zauważyłam, że klienci doceniają nie tylko sprzedawane przeze mnie produkty, ale też ich opakowania. Okazuje się, że opakowanie ma ogromne znaczenie dla tego, jak jesteśmy odbierani jako sklep czy marka. Dlatego już na samym początku, kiedy uruchomiłam sprzedaż wysyłkową, postanowiłam znaleźć odpowiedniego dostawcę kartonów. Wystarczyło wpisać w przeglądarkę hasło: kartonowe opakowania – Wrocław i w ciągu kilku minut wytypowałam firmę, z którą ostatecznie podjęłam współpracę. Jest to nieduża firma z Wrocławia, zajmująca produkowaniem na zlecenie wysokiej jakości opakowań. I to z możliwością zamówienia nadruków z nazwą firmy, z czego ja z chęcią skorzystałam. Nadruk z logo lub nazwą firmy na opakowaniu wysyłkowym jest dodatkową, niedrogą reklamą.

Każda firma, zajmująca się sprzedażą wysyłkową, powinna zadbać o dobrej jakości kartony, w których klienci otrzymują zamówione przez siebie produkty. Ja również prowadzę tego typu firmę i z tego względu postanowiłam nawiązać współpracę z producentem profesjonalnych opakowań. Znajduje się na nich nadrukowane logo prowadzonej przeze mnie firmy. Klienci odbierają te opakowania bardzo pozytywnie i cały czas rośnie liczba napływających zamówień.