Odkąd Inpost wprowadził paczkomaty zarówno wysyłanie paczek, jak i ich odbieranie stało się prostsze niż moglibyśmy sobie wówczas wyobrazić. Jednakże z biegiem czasu pojawiły się jeszcze większe uproszczenia na tym polu, jak na przykład aplikacja, która jest niezwykle pomocna w całym procesie wysyłkowym oraz wówczas, gdy coś zamówiliśmy.

Jak nadać paczkę w Inpoście?

paczkomat inpost nadanie paczkiChcąc nadać paczkę w paczkomacie możemy to zrobić albo przez aplikację Inpost, albo poprzez stronę internetową Inpostu. W pierwszym przypadku wystarczy wejść w zakładkę „nadaję”, a następnie wybrać opcję, czy chcemy nadać wysyłkę w paczkomacie, która ma powędrować do innego paczkomatu, czy też adresu odbiorcy. Następnie wybieramy rozmiar paczki i przechodzimy dalej. Jeżeli wybraliśmy opcję z paczkomatu do paczkomatu wówczas wystarczy podać dane i numer telefonu oraz email odbiorcy oraz kod jego paczkomatu, a jeżeli wybraliśmy opcję do domu to wtedy pojawi nam się formularz także z adresem odbiorcy. W ostatnim kroku wystarczy uiścić zapłatę za przesyłkę i gotowe! Korzystając ze strony internetowej cały proces wygląda podobnie z tą różnicą, że musimy jeszcze dodatkowo wydrukować etykietę, którą naklejamy na paczkę. Po wykonaniu tych czynności idziemy do miejsca w którym najbliżej nas znajduje się paczkomat Inpost nadanie paczki w paczkomacie jest jeszcze prostsze, ponieważ klikamy w nadanie, a następnie skanujemy kod QR z aplikacji, który otrzymaliśmy lub z paczki na której nakleiliśmy etykietę.

Jak widać cały proces jest naprawdę bardzo prosty i przejrzysty. Poradzi sobie z nim każdy nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia ani z kurierami, ani z paczkomatami. Nadając przesyłkę zarówno z poziomu aplikacji jak i ze strony internetowej całość jest niezwykle prosta i intuicyjna. Podobnie zresztą jest w przypadku odbierania naszych zamówień, które znajdują się w skrytkach w paczkomatach.