Prowadzenie kurzej fermy jest nieodłącznie związane z zapewnieniem odpowiednich warunków hodowli ptaków. Dzięki dużej powierzchni hal fermy, a także odpowiedniej wentylacji, hodowcy mogą cieszyć się dobrostanem zwierząt, a także ich zdrowiem. Systemy wentylacyjne są niezwykle wydajne i dostosowane do montażu zarówno w małych jak i dużych halach, które znajdują się na terenie prywatnych ferm kurzych.

Funkcjonowanie wentylacji w wielkopowierzchniowych kurnikach

wentylacja do kurnikaDzięki temu, że wentylacja zapewnia doprowadzenie powietrza do kurnika, możliwe jest zapewnienie wystarczającej ilości tlenu do jego wnętrza. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż odpowiednia ilość tlenu jest niezwykle ważna dla zapewnienia humanitarnej hodowli kilkudziesięciu, kilkuset lub kilku tysięcy kur. Wentylacja do kurnika jest także elementem kluczowym dla usuwania nadmiaru wilgoci. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim dla wyeliminowania ryzyka powstawania grzybów lub pleśni. Dzięki nowoczesnym i wydajnym systemom wentylacyjnym usuniemy także nadmiar nieprzyjemnych zapachów. Chodzi tu przede wszystkim o amoniak, który jest nie tylko drażniący dla ludzkiego układu oddechowego, ale także może być szkodliwy dla kurcząt, które znajdują się we wnętrzu kurnika. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób w kurniku jest podstawą funkcjonowania każdej fermy. Dlatego hodowcy inwestują w najnowocześniejsze systemy wentylacyjne.

Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, kurczęta i dorosłe kurczaki mogą być uchronione przed wszelkimi epidemiami, które mogą skończyć się tragicznie dla funkcjonowania każdej fermy. Przenoszenie patogenów jest zahamowane dzięki odpowiedniej konstrukcji wentylacji, a także elementom przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym, które są częścią nowoczesnej instalacji.