Rynek profesjonalnych urządzeń czyszczących jest dość mocno rozbudowany, bo obejmuje ich wiele rodzajów. Mogą się różnić rodzajem, rozwiązaniami technologicznymi czy zastosowanym napędem. Jednak zawsze są lepsze od ręcznych metod sprzątania.

Jak działa szorowarka samojezdna?

szorowarki samojezdneFirmy o dużej powierzchni, czyli wszelkie magazyny, hale produkcyjne czy sklepy wielkopowierzchniowe muszą stale utrzymywać odpowiedni poziom czystości na płaskich powierzchniach, dlatego też powinny korzystać że specjalnych rozwiązań technologicznych. W ich przypadku nie wchodzi w grę ręczne mycie czy zamiatanie ze względu na powierzchnie. Tu konieczne są profesjonalne maszyny czyszczące, zamiatając czy szorujące. Przeważnie są one kierowane przez operatora z pozycji siedziska znajdującego się na szczycie maszyny lub wymagają pchania. Stosowanie konkretnej maszyny powinno być dostosowane do przeznaczenia i metrażu powierzchni wymagającej czyszczenia. Jeżeli chcemy skutecznie czyścić i zamiatać podłogę, to najlepsze będą szorowarki samojezdne, które nie wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania. Przeważnie są one wyposażone w wydajny silnik i mocny akumulator, ale dostępne są też modele na baterie czy wymagające pchania przez pracownika. Samojezdne maszyny znacznie oszczędzają czas pracowników, przez co mogą oni pracować wydajniej i szybciej. Kierowanie szorowarka jest bardzo proste i dodatkowo w momencie zakupu urządzenia, pracownicy mają zapewnione darmowe szkolenie w siedzibie firmy.

Nowa szorowarka samojezdna może kosztować kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ponieważ wszystko zależy od wybranego modelu i producenta. Nowej generacji maszyny są najdroższe, ale też posiadają najwięcej funkcji, przez co zapewniają bardziej wydajną pracę.