Amatorskie i profesjonalne zawody sportowe muszą być organizowane przez ludzi i firmy, które dbają o najmniejszy szczegół organizacyjny. Do ważnych elementów organizacji tego typu eventów sportowych należą koszulki i plastrony, które są wręczane wszystkim uczestnikom zawodów. Na szczeblu lokalnym możemy je zobaczyć w najpopularniejszych zawodach biegowych i rowerowych.

Plastrony i odzież startowa dla sportowców

koszulki startoweJeżeli organizatorzy chcą wyposażyć wszystkich uczestników w koszulki, mogą to zrobić na przykład w porze letniej. Koszulki startowe na lato mogą być oferowane wszystkim uczestnikom zawodów biegowych, a także wyścigów rowerowych. Aby każdy uczestnik mógł ubrać najwyższej jakości koszulkę, organizatorze często zlecają ich produkcję w zakładach i firmach. Firmy mające strony internetowe, mogą prowadzić przyjmowanie zamówień na nadruki, a także plastrony z numerami startowymi. Dzięki temu, że nadruk na koszulkach może być dużo tańszy, gdy firma zamawia więcej sztuk koszulek, wielu organizatorów zawodów chce, aby na powierzchni danej koszulki mogły być umieszczone wszystkie grafiki i loga. W zależności od tego kto jest organizatorem danych zawodów sportowych (np. miasto, gmina czy prywatna firma), na koszulce mogą pojawiać się herby miast, czy loga firm, odpowiedzialnych za zaproszenie wielu osób na zawody sportowe. Wiele koszulek jest rozdawanych przed startem, a duża ich część może być także wręczana jako pamiątka po ukończonej rywalizacji.

Nadruki na odzieży sportowej są wykonywane za pomocą specjalnej technologii, która jest stosowana w przypadku profesjonalnych koszulek piłkarskich, siatkarskich, a także używanych przez innych sportowców. Dzięki temu nadruki nie ulegają zniszczeniu, a koszulki i plastrony są odporne na pot i warunki atmosferyczne.