Dziś najbardziej myli się ten, kto uważa iż bieżnik na stole, czy ławie to przeżytek. Bieżniki znów coraz częściej pojawiają się na stołach i komodach w naszych domach, i kojarzone są z elegancją oraz dobrym gustem, a nie kiczem, czy tandetą. Producenci oferują szeroki wybór najwyższej jakości materiałów, wzorów i kolorów, więc jest w czym wybierać. Zawsze znajdziemy model najodpowiedniejszy do aranżacji naszych wnętrz. 

Bieżnik można idealnie dopasować do każdego stołu

bieżniki na stółObecnie bieżniki na stół stanowią umiejętne odwołanie się do prostoty kojarzonej często z folklorem, która może wnieść do naszego domu aurę prawdziwego wyrafinowania. W dobie łączenia rozmaitych stylów to właśnie bieżnik staje coraz ciekawszą ozdobą naszego stołu. Z uwagi na swoją długość idealnie komponuję się nie tylko z kuchenną ławą, ale równie dobrze może pasować do starej drewnianej komody, na której ustawiamy przeróżne bibeloty. Producenci w swojej ofercie mają bieżniki szyte z tkanin o najwyższej jakości, co gwarantuje wytrzymałość produktów. Niektóre bieżniki są też ręcznie malowane, a odpowiednio dobrana kolorystyka pozwoli na ciekawe aranżacje naszych pomieszczeń. Jasne kolory idealnie będą kontrastować z ciemnymi meblami. Bieżniki z wplecioną złotą nicią rozświetlą każdy salon, a te w kolorze szarości razem z jasną podłogą i białym blatem stołowym stworzą spójną klasyczną kompozycję. Bez wątpienia istotne jest również same wzornictwo bieżników oraz ich wykończenie, którym bardzo często są ozdobne frędzle. Zawsze więc znajdziemy model idealnie pasujący do naszego domu i taki, którego wzornictwo będzie trudne do podrobienia. Warto mieć również na uwadze, iż bieżniki na stół to dodatki, które coraz częściej pojawiają się w restauracjach, czy hotelowych holach, dodając im elegancji i dobrego stylu. Część projektantów i producentów ma w swojej ofercie bieżniki na stół w wersjach świątecznych, które będą zdobić stoły podczas świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Niektóre bieżniki szyte są również z materiałów plamoodpornych, co jest istotne, gdy zapraszamy gości. Każdemu bowiem zdarza się od czasu do czasu rozlać trochę kawy, czy czerwonego wina, co nie będzie już problemem, gdyż plamy łatwo dadzą się usunąć.   

Nikogo nie powinien dziwić już fakt, iż bieżniki na stół stały się znów modne. Wykonane z najlepszej jakości i wytrzymałości materiałów oraz pełne ciekawych wzorów idealnie nadadzą się do aranżacji naszych wnętrz. To gustowne ozdoby, które dodadzą stylu i elegancji każdemu pomieszczeniu, bez względy na to, czy będą to wnętrza o klasycznej, minimalistycznej czy awangardowej aranżacji. Coraz częściej będą się też pojawiać nie tylko w domach, ale i restauracjach, bądź kawiarniach, zwłaszcza że część materiałów jest plamoodporna.