Jestem magistrem chemii, studia skończyłam dokładnie trzy lata temu. Od tego czasu zrobiłam sobie kurs podyplomowy z pedagogiki. Od zawsze lubiłam chemię i dzieci, więc postanowiłam spróbować swoich sił w szkole. Każdy mi mówi, żebym się zastanowiła, bo bycie nauczycielem to nie jest wcale prosta sprawa. Poza czasem spędzonym w szkole, potrzebne jest naprawdę mnóstwo czasu, który trzeba będzie spędzić przygotowując się do zajęć lekcyjnych. Wiem, że najtrudniejsze są początki, dlatego chciałabym jak najlepiej się przygotować.

Przyjemna nauka chemii z zalecanymi pomocami dydaktycznymi

Chemia - zalecane pomoce dydaktyczneNa razie nie udało mi się dostać do państwowej szkoły. Jest to moje marzenie, ale na razie z realizacją muszę poczekać. Ale za to dostałam propozycję prowadzenia lekcji z chemii w prywatnej szkole. Dla mnie to i tak jest wielki sukces, bo do tej pory o pracy w zawodzie mogłam zapomnieć. Jako że moje pierwsze zajęcia poprowadzę już za dwa miesiące, to chciałam się jak najlepiej do nich przygotować. Dzięki poleceniom moich znajomych chemików, którzy już uczą od jakiegoś czasu w szkole, zamówiłam w internecie pakiet chemia – zalecane pomoce dydaktyczne. Chcę przez ten najbliższy czas przestudiować sobie te pomoce, abym jak najpewniej czuła się będąc już w klasie z uczniami. Wiadomo, dla mnie to będzie z początku ogromny stres, ale z drugiej strony czuję, że nauka w szkole, to jest właśnie to o czym od zawsze marzyłam. Pakiet pomocy, który zamówiłam, to połączenie zajęć multimedialnych oraz klasycznie w formie papierowej. Wybrałam pakiet podstawowy dotyczący uczniów szkoły podstawowej klasy 7-8. Materiały są przygotowane w bardzo czytelny sposób, na każdy z działów przypada kilkanaście osobnych lekcji. Oczywiście całości nie zdążyłam jeszcze przejrzeć, ale na pierwszy rzut oka, jest to zrobione bardzo skrupulatnie i dokładnie.

Pokładam ogromne nadzieję, że kiedy skończę analizować te materiały, moja pewność siebie wzrośnie. A jednocześnie, że sposób, w który lekcje są tłumaczone, będzie łatwo przyswajalny dla podopiecznych. Jako że jestem osobą, która z natury o wszystko się martwi, to już wiem, że te materiały dydaktyczne dodają mi otuchy i dzięki nim moja przygoda ze szkołą, to będzie piękny początek mojej nauczycielskiej przyszłości.