Rodzice, a szczególnie matki, potrafią oszaleć na punkcie nowo narodzonego dziecka. Szał zakupów dla noworodka zaczyna się już na długo przed porodem. Trzeba na czas skompletować całą wyprawkę i wszystkie potrzebne przybory. Wśród podstawowych rzeczy dla dziecka, nie może zabraknąć łóżeczka z pościelą, wózka, czy sporego zapasu ubranek dostosowanych do pory roku. 

Z czego jest szyta pościel dla dzieci?   

uznany producent pościeli dla dzieciJedną z niezbędnych rzeczy dla dziecka są różnego rodzaju kocyki, którymi okrywamy malucha w wózku na spacerze, lub kołderki do łóżeczka. W zależności od pory roku jaka panuje w momencie narodzin, będziemy kupować okrycie z wypełnieniem, albo bez. Uznany producent pościeli dla dzieci oferuje najwyższej jakości materiały, z których wykonane są jego produkty, oraz umożliwia rodzicom wybór idealnej pościeli spośród kilkudziesięciu dostępnych modeli. Pościel dla dziecka, przede wszystkim powinna być uszyta z bezpiecznych dla maluchów materiałów, aby zminimalizować ryzyko alergii. Muszą być staranne wykonane i mocno zeszyte, aby dziecko nie mogło jej rozerwać. Do wózka najczęściej używamy kocyka żeby osłonić dziecko przed chłodem, ale możemy go też zastąpić cienką kołderką. Pościel dziecięca często jest sprzedawana razem z poszewkami na kołdrę i poduszkę, a jej wypełnienie różni się w zależności od przeznaczenia. Dla małych dzieci, kołdra i poduszka posiada syntetyczne wypełnienie, które jest hipoalergiczne, a dla starszych dzieci, może ono być z puchu i pierza. Na lato możemy przykryć malucha nawet sama poszewka, bo wypełnienie może być zbyt grube, a w zimie mamy do wyboru dwa rodzaje wypełnienia, średnie i grube. Pościel stosowana w łóżeczku jest nieco większą i ma długość stu centymetrów na pięćdziesiąt centymetrów szerokości. Natomiast pościel do wózeczka, musi być krótsza i węższa, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca w gondoli, lub spacerówce. Najczęściej ma ona wymiar siedemdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów. Pościel powinna stanowić jedynie dodatkowe okrycie dla malucha, ponieważ małe dziecko należy zawsze ubierać o jedną warstwę więcej niż my sami mamy na sobie, a kołdry nie możemy traktować jako jednej z nich. 

W sklepach z artykułami dla dzieci kupimy wszystkie niezbędne produkty dla dziecka, także pościel. Producenci na etykietach dołączonych do pościeli umieszczają informacje na temat certyfikatów jakie posiada dany produkt, oraz zalecenia na temat pielęgnacji i czyszczenia, ponieważ nie każdą kołdrę możemy prać w pralce. Jedynie poszewki możemy bezpiecznie wyprać.