Na rynku meblarskim jest wielu producentów płyt, blatów i frontów meblowych. Najwięksi z nich to producenci z Niemiec i Czech. Jednak Polska technologia wytwarzania nie stoi w tyle i produkty naszych krajowych producentów są równie wysokiej jakości. Wielu z nich specjalizuje się w produkcji frontów lakierowanych. Jest to spowodowane coraz większą popularnością tych frontów, co oznacza że popyt na nie wciąż wzrasta. Czołowi polscy producenci płyt meblowych mają w swojej ofercie szeroki asortyment lakierowanych frontów.

Warto stawiać na krajowych producentów

krajowy producent frontów lakierowanychFronty lakierowane produkcji polskiej dorównują jakością tym z krajów zachodnich. Czasem nawet ją przewyższają, co potwierdza fakt, że krajowy producent frontów lakierowanych ma często klientów również z zagranicy. Zaletą zamawiania lakierowanych frontów na miejscu jest niezaprzeczalnie fakt, że możemy zamawiać je w wielu firmach w dowolnym wymiarze. Takie usługi są raczej zarezerwowane dla rynku krajowego. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku firm stolarskich, które oferują kuchnie na wymiar, co często oznacza, że klienci decydują się na niestandardowe wymiary frontów. Lakierowane fronty są w ostatnich czasach bardzo chętnie wybierane ze względu na ich jakość oraz ekskluzywny wygląd. Ich ceny nie odstają od cen frontów z zagranicy, często wręcz są tańsze, ponieważ odchodzą od tego wysokie koszty transportu. Krajowy producent frontów lakierowanych daje więc pewność przystępnej ceny, wysokiej jakości i…często dożywotniej gwarancji. Polscy producenci chcąc przekonać klientów do tego, że warto stawiać na krajową produkcję często oferują dożywotnią, a już z pewnością wieloletnią gwarancję. Zamówienie frontów w kraju skraca również ewentualny czas zwrotu czy reklamacji. O ile reklamacje nie zdarzają się zbyt często, lakierowane fronty to bowiem solidny materiał, to zwroty już tak. Klienci firm stolarskich czasami zmieniają zdanie w ostatniej chwili, pomyłki też czasem się zdarzają. Przy zamawianiu frontów na wymiar zwroty nie zawsze są takie proste, dlatego w tym przypadku należy dokładnie czytać umowy. Jednak krajowi producenci są bardziej elastyczni niż zagraniczni.

Warto pamiętać, że decydując się na zakup u jakiegokolwiek polskiego producenta wspieramy polską gospodarkę. Nie dla każdego ma to ogromne znaczenie, jednak dobrze jest mieć z tyłu głowy świadomość, że dobry stan krajowej gospodarki oznacza lepszą jakość życia w jakimś stopniu dla wszystkich. Tym bardziej, że kupując lokalnie wcale nie tracimy na jakości, często wręcz przeciwnie.