Budynki, w których mieszkają lub codziennie przebywają ludzie, potrzebują okien, które są niezwykle ważnym elementem. Nie tylko pozwalają sprawdzać, co dzieje się na zewnątrz, ale także biorą udział w procesie ogrzewania. O tym fakcie niewiele osób wie, a szczegółową wiedzę na temat okien zazwyczaj zdobywamy wtedy, gdy musimy dokonać ich zakupu. Już od wielu lat na rynku królują okna wykonane z tworzywa plastikowego, jednak warto wiedzieć, czym tak naprawdę się różnią.

Charakterystyka okien wykonanych z PCV

okna pcv rybnikDla wielu osób okna są jedynie dodatkiem, który powinien pasować do reszty budynku. Bez wątpienia rozwój branży zajmującej się stolarką okienną pozwala na dopasowanie okien do koloru elewacji, ponieważ dostępne są one w bardzo wielu odcieniach. Każdy zatem może nabyć dokładnie takie, jakie chce. Jednak nie kolor powinien być najważniejszym wyznacznikiem podczas zakupu. Warto wiedzieć, że zupełnie innych okien będziemy potrzebować do mieszkań, niż do nowoczesnych domów. Wszystkie bloki, szkoły, urzędy, budynki gospodarcze czy garaże nie wymagają tego, aby montować w nich bardzo szczelne okna PCV Rybnik jest miastem, w którym znajdziemy wiele salonów sprzedaży. Powinniśmy przed zakupem odwiedzić kilka z nich, aby porównać oferty. Podstawowe wersje okien mają w swoim profilu pięć komór i zazwyczaj montuje się w nich specjalne nawiewniki, które regulują cyrkulację powietrza. Natomiast w przypadku nowoczesnego budownictwa pasywnego i energooszczędnego wymagany jest montaż okien o doskonałych parametrach. Posiadają one siedem wewnętrznych komór, przez co ich profil jest dużo bardziej masywny i sztywny. Często posiadają dodatkowe wzmocnienia w postaci stali nierdzewnej. Mogą być również wyposażone w dodatkowe uszczelki zabezpieczające przed chłodem. Takie okna mają pakiety z trzema szybami, przy czym wewnętrznej szyby nawet nie będziemy w stanie zauważyć. Natomiast szyba znajdująca się we wnętrzu pomieszczenia zawsze jest ciepła.

Jeśli planujemy zakup okien, powinniśmy najpierw udać się do kilku salonów sprzedaży. Dzięki temu zdobędziemy wiedzę, która kiedyś nawet nie była nam potrzebna. Zauważymy, że okna różnią się nie tylko kolorem i kształtem profilu. Bardzo istotne są ich parametry. Nie zawsze jednak potrzebować będziemy tych, które są bardzo szczelne. Jeśli mieszkamy w bloku, wystarczy nam wersja podstawowa. Warto wiedzieć, że okna wykonane z plastiku są dużo bardziej wytrzymałe niż te, które były dostępne jeszcze kilka lat temu.