Każdy wie, że zadbany samochód posłuży nam na dłużej, a w razie konieczności wymiany na nowy przyniesie więcej korzyści przy sprzedaży. Dlatego dbamy o silnik naszego samochodu, wszystkie podzespoły, w końcu dbamy o jego karoserie i ogólną estetykę. Nie powinniśmy zapominać, o dbaniu o wnętrze auta. Odpowiednio dobrane dywaniki ochronią jego oryginalną wykładzinę

Jakie dywaniki samochodowe powinniśmy wybrać?

dywaniki samochodowe ford fiestaZanim zdecydujemy się na konkretny materiał naszych dywaników i ich odpowiedni kształt musimy zadbać, by były one dopasowane do naszego auta. Zbyt małe dywaniki nie ochronią przed zabrudzeniami oryginalnej wygładziny, więc nie będą spełniać swojej podstawowej funkcji. Zbyt duże, zwłaszcza te przy fotelu kierowcy, mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drodze, gdy większy dywanik zablokuje kierowcy możliwość manewrowania przy pedałach. Jeśli, przykładowo, potrzebne są nam dywaniki samochodowe Ford Fiesta zadbajmy o to, by były one dostosowane do faktycznych rozmiarów tego modelu samochodu. Dalej stajemy przed wyborem: czy kupić dywaniki welurowe, czy gumowe?Mając na uwadze przede wszystkim estetykę, wybierzemy pierwszą opcje. Welurowe dywaniki są o wiele ładniejsze, niż te gumowe, dodadzą wnętrzu auta stylu. Jednak ze względów praktycznych są daleko w tyle, za gumowymi i łatwymi w czyszczeniu dywanikami samochodowymi. Te wystarczy przemyć strumieniem wody, który zwykle zmyje z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia.

Jak w wypadku każdego zakupy porównajmy oferty cenowe kilku producentów. Niezależnie od tego, czy wybierzemy dywaniki welurowe, czy gumowe, możemy poszukać takich ofert, które będą dla nas najbardziej korzystne. Pamiętajmy też o sprawdzeniu jakości produktów, im lepiej wykonany dywanik, tym dłużej będzie on chronił wykładzinę naszego samochodu.