Każdy sklep obuwniczy oferuje nam buty z różnych materiałów – z gumy, pianki, tkaniny, a nawet skóry ekologicznej. Jednak największą popularnością cieszą się buty ze skóry naturalnej, szczególnie wśród kobiet. Chociaż są droższe, to mimo wszystko sprzedają się doskonale. I to nie tylko dlatego, że pięknie prezentują się na stopie – skóra ma także inne zalety.

Dlaczego skóra jest tak popularna?

buty ze skóry naturalnej damskieSkóra to najbardziej naturalny materiał, z którego można wykonać buty. Jedną z jej zalet jest miękkość, dzięki czemu buty ze skóry naturalnej damskie dopasowują się bez problemu do każdego kształtu stopy. Rzadko obcierają skórę, będąc po prostu wygodniejszymi. Materiał ten pozwala również na oddychanie. Skóra naturalna zapewnia cyrkulację powietrza nawet przez kilka godzin. Tak więc komfort noszenia obuwia jest znacznie większy, ale większa jest też nasza pewność podczas ich zdejmowania w szerszym gronie. Dlatego też kozaki, czółenka, męskie pantofle najczęściej wykonywane są ze skóry. Ponadto skóra bardzo ładnie się starzej. Nie pęka tak szybko ani nie kruszy się. Mogą powstawać jedynie zagięcia w miejscach, gdzie naturalnie pracuje stopa. Można to jednak ograniczyć, wkładając w buty prawidła, które przywrócą im pierwotny kształt i sprawią, że buty będą długo prezentować się tak, jakby zostały co dopiero kupione w sklepie obuwniczym.

Wybierając buty dla nas samych nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec, czy są one zrobione ze sztucznej skóry, czy naturalnej. Należy więc zapoznać się z oznaczeniami w środku obuwia bądź na podeszwie. Producent obuwia ze skóry naturalnej stara się wykonywać obuwie najlepsze jakościowo i trwałe. Tylko buty z naturalnej skóry gwarantują wygodę i dobre samopoczucie użytkowników. Nie należy zapominać jednak o ich właściwej pielęgnacji.