Wnętrza utrzymane w nowoczesnym stylu charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i funkcjonalnością. Współczesne wnętrza w dużej mierze pozbawiane są elementów ozdobnych, a rozwiązania w nich stosowane mają podnosić komfort mieszkaniowy jak i poskreślać walory samego wnętrza. O jakich rozwiązaniach zatem warto pomyśleć chcąc urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu? Oto kilka proponowanych przez nas rozwiązań.

Praktyczne i nowoczesne rozwiązania do domu

nowoczesne wnętrzaJak już wspomnieliśmy na wstępie nowoczesne wnętrza przede wszystkim powinny być praktyczne i funkcjonalne, dlatego wykańczając dom warto zastosować rozwiązania, które niewątpliwie podniosą komfort mieszkaniowy. Jednym z popularniejszych rozwiązań w ostatnim czasie są odkurzacze centralne. Taki odkurza centralny to zasadniczo cały system, który montowany jest we wszystkich pomieszczeniach w domu. System ten składa się z jednostki centralnej, która to montowana jest w jakimś odosobnionym pomieszczeniu, znajdującym się z dala od pomieszczeń użytkowych, tak by jej hałas nikomu nie przeszkadzał. Z jednostki centralnej wyprowadza się do wszystkich pokoi rury zakończone gniazdami, do których to można podłączyć rurę ssącą odkurzacza. Rozwiązanie to umożliwia sprzątanie wszystkich pomieszczeń w domu bez konieczności przenoszenia odkurza do każdego pokoju i podłączania go do coraz to innych gniazdek z prądem. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku domów piętrowych. Montaż takiego rozwiązania jakim jest odkurzacz centralny najlepiej jest przeprowadzić już na etapie budowy domu, ponieważ jest to wówczas najłatwiejsze i najmniej kosztowne.

Nowoczesne sposoby ogrzewania domu

panele na podczerwieńChcąc urządzić nowoczesne wnętrze warto także pomyśleć o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu ogrzewania. Obecnie jednym z ciekawszych i tym bardziej godnych uwagi rozwiązań jest ogrzewanie na podczerwień. Według strony czterykaty.bazarek.pl panel grzewczy na podczerwień mają bardzo minimalistyczny wygląd, a także zajmują mało miejsca dzięki czemu nie wpływają one w sposób negatywny na wygląd jak i funkcjonalność samego pomieszczenia. Dodatkowo ogrzewanie na podczerwień ma tę zaletę, że powietrze w pomieszczeniu jest ogrzewane bardzo równomiernie zarówno przy podłodze jak i przy suficie, dzięki czemu temperatura odczuwalna w pomieszczeniu zdaje się być wyższa. Największą zaletą tego nowoczesnego systemu grzewczego jest jednak to, że pozwala on sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu domu co sprawia, że jest to obecnie jeden że praktyczniejszych sposobów ogrzewania.

Biokominki w nowoczesnych wnętrzach

BiokominkiDość popularny rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są biokominki. Jak już powiedzieliśmy na wstępie ilość dodatków w nowoczesnych aranżacjach jest ograniczona do minimum na rzecz praktycznych rozwiązań, dlatego w tym wypadku dobrze sprawdzają się właśnie biokominki. Na stronie www.kambud-kominki.pl można znaleźć takie zalety tego rozwiązania jakim jest biokominek jak:

  • brak ograniczeń jeśli chodzi o montaż (brak konieczności przyłączenia do ciągu kominowego),
  • ciekawy element dekoracyjny (przeszklona ściana wypełniona płomieniami, wolnostojące kominek płonące na środku salonu, itd),
  • mobilny charakter kominka umożliwia swobodne meblowanie pomieszczeń,
  • biokominki są przyjazne dla środowiska,
  • możliwość dogrzania pomieszczenia.

Wszystko to sprawia, że tego rodzaju kominki doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, przy czym dobrze pasują także i do bardziej tradycyjnych aranżacji. Zasadniczo największym minusem tego rozwiązania jest fakt, że biopaliwo jest bardzo drogie, a co za tym idzie biokominek mimo wszystko pełni raczej funkcje dekoracyjną i bardzo rzadko wykorzystywany jest tylko po to by pomieszczenie dogrzać.

Wykończenie ścian w nowoczesnych wnętrzach

panele 3DW nowoczesnych aranżacjach ważny jest także sposób wykończenia ścian. Możliwości zasadniczo jest tutaj całkiem sporo. Nadal bardzo często w nowoczesnych wnętrzach ściany są malowane na jednolity kolor, przy czym bardzo często w jednym pomieszczeniu poszczególne ściany miewają różne odcienie, nierzadko kontrastowe. Coraz częstsze jest także połączenie malowanych ścian z takim rozwiązaniem jakim są panele Loft system. Na stronie dekoracjewnetrz.eu można przeczytać, że panele tego rodzaju to panele dekoracyjne 3D. Dostępne są one w różnych wzorach, dzięki czemu można dobrać odpowiednie rozwiązanie do charakteru wnętrza. Jako że takie panele stanowią dość mocny akcent dekoracyjny, zwykle stosuje się je tylko do wykończenia jednej ściany w pomieszczeniu, resztę malując na dość stonowany kolor.

Podsumowanie

Wykańczając wnętrze utrzymane w nowoczesnym stylu warto postawić na dość niekonwencjonalne rozwiązania, pamiętając przy tym, że powinny one być możliwie jak najbardziej funkcjonalne. Pamiętajmy także o tym, że w nowoczesnych aranżacjach najlepiej sprawdzają się proste formy i minimalizm.