Nie od dziś wiadomo jak istotną kwestią jest skuteczne ocieplenie swojego domu. Tylko wtedy gdy będziemy posiadać solidne ocieplenie będziemy w stanie zauważyć różnicę w kosztach za ogrzewanie. Jednym z najbardziej istotnych elementów, które warto ocieplić są poddasza. Na dzień dzisiejszy do ocieplania tego typu obiektów stosuje się różnorakie materiały. 

Skuteczne ocieplanie pianką 

izolacje natryskoweJednym z głównych błędów jakie popełnia mnóstwo osób jest to, że przykładają oni jedynie wagę do ocieplania ścian w budynkach. Niemniej jednak niekiedy zdecydowanie ważniejszym elementem o jaki by należało zadbać jest poddasze. Inwestowanie w ocieplanie poddaszy z pewnością przełoży się również na wydatki jakie będziemy ponosić za ogrzewanie. Ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze i właśnie z tego powodu tak ważne jest by dobrze ocieplić poddasze. Na chwilę obecną bardzo dużym uznaniem cieszą się izolacje natryskowe, które wykonywane są z użyciem pianki poliuretanowej. Natrysk pianką wykonywany jest przez specjalnie przeszkolonych pracowników, który dysponują odpowiednim sprzętem oraz umiejętnościami pomocnymi przy tego typu zadaniach. Na chwilę obecną izolacje natryskowe z pianki PUR wykonuje się już nie tylko na powierzchniach płaskich. Bardzo często dochodzi do tego, że pianka nanoszona jest także na ściany. Świetnie się to sprawdza w szczególności w domach szkieletowych. Pianka szczelnie przylega do ścian i w mgnieniu oka tworzy spójną warstwę izolacyjną. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe zaczynają cieszyć się coraz większym uznaniem. W tego typu rozwiązania zainwestowała już cała masa naszych rodaków. Firmy, które na co dzień zajmują się wykonywaniem ociepleń z pianki są w stanie stworzyć dla nas termoizolację w ciągu jednego dnia. Niemniej jednak do takich firm należy się zgłaszać z dużym wyprzedzeniem bowiem mają oni pełne ręce roboty.