Podczas remontów starych domów i mieszkań, a także przy wykończeniu nowoczesnych budynków stosowane są innowacyjne metody, które dają spektakularne efekty wizualne. Idealnie gładkie powierzchnie ścian oraz sufitów są marzeniem większości osób będących na etapie remontowania. Można je osiągnąć dzięki zastosowaniu wielu technik tynkowania.

Innowacyjne i efektowne sufity z materiału 

sufit napinanyW przypadku maskowania starych powłok sufitów stosowana jest konstrukcja podwieszanego sufitu, a także nowoczesne sufity napinane, które przypominają taflę lustra. Dobrze wykonany sufit napinany jest silnym konkurentem dla regipsów i daje spektakularny efekt wizualny. Gładka i lustrzana powierzchnia uzyskana dzięki napięciu specjalnego materiału na całej powierzchni sufitu jest niezwykle funkcjonalna. Metoda jest nieskomplikowana, a montaż szybki i mało inwazyjny. Efekt błyszczącej i gładkiej powierzchni pasuje do wszystkich możliwych pomieszczeń, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w przestrzeniach biurowych. Montaż sufitu lustrzanego polega na przykręceniu szyn do ścian, które tworzą ramę konstrukcyjną dla membrany z PCV lub poliestru. Naciągana powłoka przytwierdzona jest to specjalnych prowadnic, a podgrzanie materiału daje efekt odpowiedniego napięcia sufitu. Sufity napinane mogą być wykonywane w mniejszych pomieszczeniach. Podczas jednego dnia można wykonać pracę na średniej wielkości powierzchni. Membrany są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki. Mogą służyć przez bardzo długi czas, a możliwości faktur, materiałów oraz zdobień mogą zostać dopasowane do indywidualnych i spersonalizowanych potrzeb klientów. Najbezpieczniejszym wyborem jest neutralnie biały sufit lub przypominający lustro. Na materiałach wykorzystywanych do podwieszenia można również wykonać efektowne zdobienia i nadruki we wszystkich możliwych barwach i kolorach. Poza tradycyjnym kształtem gładkiej powierzchni sufity napinane można indywidualnie kształtować otrzymując wklęsłe lub wypukłe formy od delikatnych fal po geometryczne kształty. Powierzchnie napinane dodatkowo charakteryzują się niezwykłą odpornością na wodę, ogień i kurz.

Są w stanie zamaskować wszelkie nierówności i niedoskonałości na powierzchniach tynków. Dają spektakularne efekty wizualne, wzbogacają wystrój pomieszczenia, a dodatkowo są niezwykle praktyczne i bezpieczne. Łatwo je czyścić i pielęgnować, nie wywołują schorzeń i alergii i są świetną alternatywą dla tradycyjnych regipsów i sufitów podwieszanych. Można w nich montować wszelkiego rodzaju oświetlenie. Nowoczesne metody wykończeniowe pomieszczeń znajdują coraz szersze zainteresowanie wśród osób remontujących stare i nowe mieszkania. Są znacznie tańsze od tradycyjnych metod nakładania tynków i dają bardzo efektowne odczucia wizualne.