O ile niegdyś stanowiły coś niespotykanego, o tyle obecnie automatyka zainstalowana zarówno w bramach wjazdowych, jaki tych garażowych, to widok już powszedni. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularniejsze ze względu nie tylko na komfort, jaki nam daje, ale także aspekty bezpieczeństwa. Dlaczego zatem warto kupić taki mechanizm?

Bezpieczna automatyka do bram

zdalne otwieranie bramyNa początku warto zaznaczyć to, że wcale nie musimy kupować nowej bramy, aby móc cieszyć się automatyką. Oczywiście sklepy oferują takie rozwiązania w których można zakupić bramę wraz z mechanizmem automatycznego jej otwierania, jednakże istnieje także możliwość kupienia samego urządzenia pozwalającego na zdalne otwieranie bramy zarówno w przypadkach bram wjazdowych, jak i w większości tych garażowych. Gdy myślimy o takim rozwiązaniu najczęściej mamy na względzie naszą wygodę. Dzięki automatyce będziemy mogli szybko otworzyć i zamknąć bramę bez wychodzenia z auta, czy z domu w sytuacji, gdy odwiedzą nas goście. Tę funkcję bardzo docenia się na co dzień, ale w szczególności latem i zimą, gdy na zewnątrz panują wręcz skrajne temperatury. Jeżeli posiadamy garaż warto też przemyśleć zakupienie mechanizmu do jego bramy zwłaszcza, że nie jest to obecnie droga inwestycja, a potrafi znacząco ułatwić nam życie, a także zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Brama zabezpieczona automatyką staje się cięższa, a sam sygnał otwierający ją jest specjalnie kodowany i ten kod zmienia się na przestrzeni czasu, co utrudnia potencjalne włamania. Dodatkowo automatyka do bram najczęściej wbudowane ma specjalne czujniki, które dbają o to, by brama nie zamknęła się, gdy coś stoi jej na przeszkodzie. Jest to dodatkowe zabezpieczenie szczególnie, gdy posiadamy lekką bramę wjazdową lub rolowaną, albo segmentową bramę do garażu.