Pracuję w sklepie budowlano – remontowym. Są tam też artykuły wyposażenia domu takie jak firany wykładziny, wanny, prysznice. Jest też dział ogrodowy. Jestem kobietą i często dochodzi do śmiesznych sytuacji z klientami. Są bardzo zdziwieni, że tu pracuję i czasem podważają moje kompetencje. Mimo to bardzo lubię moją pracę i chętnie do niej przychodzę. Ludzi po prostu dziwi, że kobieta pracuje w „męskim” sklepie.

Mini roleta noc i dzień – praktyczne rozwiązanie

mini rolety noc i dzieńOstatnimi czasy zauważyłam pewien trend u siebie w pracy. Firany są coraz mniej popularne. Bardzo dobrze sprzedają się rolety, a największą popularnością cieszą się mini rolety noc i dzień. Są bardzo ciekawym rozwiązaniem na pojedyncze okno. Są one bardzo łatwe w montażu, nie wymaga on wiercenia. Nie tylko odcinają nas od wścibskiego sąsiada – stanowią bardzo ładną ozdobę każdego pomieszczenia. Rolety noc i dzień składają się z naprzemiennych pasów materiału i siatki. Dzięki temu można dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła. Cały montaż polega na założeniu klipsów. Łańcuszek do regulacji rolet można umieścić dowolnie z lewej bądź prawej strony – tak jak jest nam wygodniej. Rolety można zasłonić całkowicie, by odciąć się od słońca albo zaciemnić okno na noc. Można je również podciągnąć do góry i zatrzymać na dowolnej wysokości. Paski z siatką mogą być rozciągnięte, by wpuszczać słońce. Można je też zwinąć częściowo jeśli słońce bardzo świeci, ale nie chcemy zwijać rolet do końca. Rolety można kupić w wielu rozmiarach i kolorach, które możemy dobrać indywidualnie do naszego wnętrza. Nadadzą mu interesującego wyglądu i pozwolą zasłonić się przed słońcem. Dobrze się sprawdzą również jeśli mamy widok na okna innego budynku. Coraz więcej klientów przychodzących do naszego sklepu wybiera takie rozwiązanie zamiast tradycyjnych rolet.

Sama również zamontowałam w domu takie rolety. W moim przypadku idealnie sprawdziły się do pokoju dziennego. Światło słoneczne nie pada na telewizor i nie przeszkadza w oglądaniu filmów i seriali. Są też świetnym rozwiązaniem w mojej kuchni. Potrzebuję w niej dużo światła, ale okna wychodzą wprost na okna drugiego budynku. Dzięki naprzemiennym pasom nie widać do robię w kuchni i mam odpowiednią ilość światła w środku.