Ostatnio moja babcia złamała nogę w dość specyficznym miejscy, co ze względu na miejsce była to okolica gęsiej stopki – wymagało bardzo długiej rekonwalescencji. Babcia miała przyjechać na ten czas do nas. Wiązało się to z wielkimi przygotowywaniami. Nigdy wcześniej nie opiekowałam się taką osobą, musiałam się delikatnie dokształcić przed przybyciem babci do naszego domy, tak aby wszystko było dla niej należycie przygotowane.

Jaką nakładkę materacową w typie szpitalnym wybrałam

szpitalne nakładki na materacDo przybycia babci do naszego domu było jakieś pięć dni, czyli miałam niecały tydzień, żeby się bardzo dobrze przygotować na wszelkie ewentualności. Umówiłam się na wizytę profesjonalnej pielęgniarki zajmującej się rehabilitacją osób niemobilnych, czyli takich, które nie mogą wstać z łóżka. Babcia należał do tej grupy pacjentów, ze względu na wspomniane złamanie. Pielęgniarka przeprowadziła dla mnie bardzo wyczerpujący wywiad o opiece na osobą, które pozostaje w łóżku. Bardzo ważną sprawą było zapobieganie odleżyną, które powstają zawsze i bardzo szybko, w przypadku osób w podeszłym wieku. Pielęgniarka powiedziała mi o istnieniu czegoś takiego, jak specjalistyczne nakładki szpitalne, które zakłada się na materac. Takie nakładki miały przeciwdziałać przede wszystkich powstawaniu odleżyn u pacjentów. Postanowiłam przeglądnąć ofertę takich nakładek na materace. W tym celu wpisałam w największą i najbardziej popularną wyszukiwarkę internetową następującą frazę – szpitalne nakładki na materac. Ukazało mi się bardzo dużo różnych odnośników. Dowiedziałam się między innymi tego, że istnieje szereg rodzajów takich nakładek, które dedykowane są przede wszystkim dla pacjentów leżących. Niektóre z nich były bardzo prostym piankowym materacem, cienkim z pianki termoelastycznej MEMO, która dopasowuje się do ciała. Takie nakładki najczęściej występują o wymiarach 90×200 cm, ich grubość natomiast to 5 cm. Innym materacem był materac dmuchany, który miał od razu załączoną pompkę.

Drugi materac był nawet o połowę tańszy od pierwsze i posiadał dodatkowy zestaw naprawczy (łatki i klej), który miał pomóc w razie zrobienia się dziury. Obydwa modele były nieprzemakalne, oraz posiadały bardzo dużo pozytywnych opinii zarówno pacjentów, jak i samych lekarzy specjalistów.