Ceny nieruchomości w Polsce w ostatnich latach regularnie rosną. Co ważne, nie ogranicza się to tylko do kwot płaconych za mieszkania, czy dom, ale także za ceny gruntów i działek inwestycyjnych. Szczególnie w centrach dużych miast koszty zakupu działki budowlanej osiągają zawrotne kwoty co sprawia, że inwestorzy chcą maksymalnie wykorzystać posiadaną powierzchnię budując coraz wyższe budynki.

Problemy z myciem okien na wysokościach

mycie na wysokości krakówW największych polskich miastach z roku na rok jest coraz więcej wieżowców. Ponieważ w większości są to budynki firmowe, konstrukcje zwykle posiadają szklane fasady, które dodają budynkom prestiżu, ale generują też nieoczekiwane problemy związane z utrzymaniem takich wieżowców w czystości. Chcąc znaleźć firmą oferującą mycie na wysokości Kraków, Wrocław, czy nawet Warszawa nie oferują zbyt dużego wyboru. Jest to spowodowane tym, że mało która firma sprzątająca oferująca mycie okien zatrudnia ludzi z odpowiednimi uprawnieniami. Mycie wysokościowe wymaga nie tylko posiadania specjalistycznego sprzętu porównywalnego do wyposażenia do wspinaczki górskiej, ale także certyfikatów uprawniających do pracy na wysokościach. Wbrew pozorom mycie wysokościowe jest bardzo niebezpiecznym zajęciem, przez co na firmy ciągle zmagają się z brakiem wystarczającej ilości chętnych do pracy nawet pomimo bardzo interesujących warunków wynagrodzenia.

Ekskluzywny biurowiec wiąże się z ponadstandardowymi kosztami jego utrzymania, do których między innymi należą wysokie koszty mycia okien. Trudności ze znalezieniem osób uprawnionych do wykonywania tej pracy zmuszają jednak firmy sprzątające do dyktowania wysokich stawek. Dla właścicieli takich budynków nie są to wielkie kwoty w porównaniu do kosztów ich budowy, dlatego na całym świecie mycie na wysokościach jest bardzo intratnym zajęciem.