• Post author:
  • Post category:Dziecko

W przypadku dzieci ciężko powiedzieć o poszanowaniu zabawek, bo maluchy potrafią się nimi bardzo szorstko obchodzić. Jeżeli zabawka jest mało wytrzymała, to szybko ląduje w koszu na śmieci. Jednakże taki sytuacji przede wszystkim dotyczą małych zabawek, którymi dzieci się bawią w domu. Inaczej bywa z takimi jak na przykład samochody na akumulator, bo są znacznie większe.

Z czego są wykonane dziecięce pojazdy elektryczne?

niezniszczalny samochód dziecięcy elektrycznyZabawki dla dzieci najczęściej są wyprodukowane z drewna, plastiku i specjalnej gumy, które w kontakcie z maluchami są całkowicie bezpieczne. Żeby dany produkt mógł trafić do rąk maluchów, to musi przejść mnóstwo testów, które potwierdzą jego wysoką jakość i wytrzymałość. W celu upewnienia się, czy aby na pewno kupowana przez nas zabawka jest bezpieczna, warto zwracać uwagę czy posiada unijny certyfikat jakości. Na pewno posiada go niezniszczalny samochód dziecięcy elektryczny, którego karoseria jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, wzmacnianego w newralgicznych miejscach. Dzięki temu pojazd jest odporny na wgniecenie czy wszelkie mechaniczne uszkodzenia. W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje samochodów elektrycznych, które są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia. Przede wszystkim są to pojazdy typu sedan z niskim zawieszeniem, które idealnie się sprawdzają na płaskich powierzchniach takich jak asfalt, ścieżka rowerowa czy chodnik oraz terenowe samochody z dużymi kołami i wysokim zawieszeniem, stworzone do pokonywania najbardziej  wymagających powierzchni. Poza samochodami, znajdziemy jeszcze motocykle, które przeważnie mają trzy koła i nie są tak zabudowane jak samochody. Pojazdy elektryczne są zwrotne i mogą się rozpędzać do kilku kilometrów na godzinę, zatem gwarantują doskonałą zabawę kilkulatkom. Ich zakup może być kosztownym wydatkiem, bo nie są to tanie zabawki.

Samochody na akumulator mają dość spory rozmiar, ponieważ maluchy muszą się zmieścić w nich i mieć jeszcze trochę wolnego miejsca. Przeważnie mają długość około stu dziesięciu centymetrów i szerokość na około czterdzieści centymetrów, zatem trzeba mieć na nie przygotowane miejsce do przechowywania. Co prawda można go używać w domu, ale potrzebna do tego jest spora przestrzeń. Można ich używać niemalże przez cały rok, poza zimą.