Każdy kto mieszka na wsi doskonale zna ten ból gdy po długim czasie oczekiwani na zebranie plonów okazuje się, że w naszym ogrodzie przed nami pierwsze pojawiły się dzikie zwierzęta. Często zdarza się tak, że niszczą one nasze uprawy zanim jeszcze zdążyliśmy się zorientować. Rozwiązaniem w takich problemach może być stosowanie solidnych ogrodzeń.

Sprawdzona siatka do ogrodzenia upraw

siatka leśnaChcąc ochronić nasze uprawy przed dzikimi zwierzętami nie możemy decydować się na jakąś delikatną siatkę. Należy bowiem wziąć pod uwagę ten fakt, że sarny, jelenie czy dziki mogą stratować nasze ogrodzenie. W związku z tym koniecznie trzeba zainwestować w siatkę sprawdzoną i polecaną przez innych. Jedną z takich siatek może być siatka leśna. Stosuje się ją głównie do ogradzania małych drzew sadzonych w lasach. Często widuje się ją również w szkółkach leśnych czy też przy uprawach różnych drzew owocowych. Siatki leśne różnią się od siebie przede wszystkim wysokością. Nie jest to jednak jedyna cecha jaka może różnić te siatki. Chodzi bowiem o to, że często mogą Państwo znaleźć siatki, które dodatkowo różnią się wielkością oczek. Montując siatkę leśną należy zwrócić uwagę na to by u dołu znajdowały się oczka drobniejsze. Służą one temu by chronić przed dostaniem się na uprawy małych zwierząt takich jak zające czy lisy. U góry oczka mogą być nieco większe bowiem one mają za zadanie chronić przed przeskoczeniem przez ogrodzenie przez zwierzęta nieco większe.

Ogólnie rzecz biorąc siatki leśne świetnie spisują się zarówno przy ogradzaniu małych upraw jak również olbrzymich plantacji. Stosować je możemy przytwierdzając je do drewnianych, betonowych lub metalowych słupków. Zdecydowanie najczęściej można jednak spotkać wersje ogrodzeń gdzie siatka przytwierdzana jest do słupków wykonanych z drewna.