Dzisiaj co nieco o żywieniu zwierząt, a konkretnie psów. Każdy właściciel psiaków wie, że mają one niekiedy tendencję do zbyt szybkiego pochłaniania jedzenia, co niestety nie jest dla nich zbyt dobre. W takim przypadku dobrym sposobem będzie zakup specjalnej miski. Miska dla psa do powolnego jedzenia jest doskonałym rozwiązaniem dla psów, które jedzą zbyt szybko. A nieco więcej informacji na jej temat w dalszej części tekstu.

 

Kilka słów o miskach do powolnego jedzenia

 

miska dla psa do powolnego jedzeniaPsy są małymi żarłoczkami i czas jedzenia to ich ulubiony moment dnia. Niestety niektóre psy nie do końca wiedzą co dla nich dobre i tak szybko pochłaniają karmę, że kończy się to nieprzyjemnymi dolegliwościami. Psu nie wytłumaczymy, żeby jadł wolniej, musimy znaleźć inny sposób. Jak wspomniano, można w tym celu wykorzystać specjalną miskę. Miska dla psa do powolnego jedzenia została zaprojektowana tak, aby pupil jadł wolniej, co pomaga zapobiegać wzdęciom, niestrawności i innym problemom zdrowotnym, które mogą być spowodowane zbyt szybkim pochłanianiem pokarmu. Dobrze jest zakupić miskę o dwustronnej konstrukcji, którą można jej używać jak standardową miskę lub odwrócić ją, aby używać jako miski do powolnego jedzenia. Zazwyczaj na każdej stronie miski znajduje się kilka wypustek, które utrudniają psu pochłanianie pokarmu. Zmusza to psa do jedzenia w wolniejszym tempie, co może zapobiec problemom żołądkowym, takim jak wzdęcia czy rozstrój żołądka.

 

Taka miska dla psa do powolnego jedzenia naprawdę może pomóc psu jeść w wolniejszym tempie. Pamiętajmy, że powinna być ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać długotrwałe użytkowanie. Powinna być również łatwa w czyszczeniu. Najlepiej, aby można ją było myć w zmywarce.