Aby nasz pupil żył dla nas jak najdłużej musimy dbać o jego zdrowie. Zapewnimy mu to poprzez odpowiednią dawkę ruchu, a także przystosowany do jego układu trawienia sposób odżywiania. W końcu zwierzęta domowe nie posiadają zbyt długiego układu trawiennego, przez co nie są one w stanie trawić dużych ilości zbóż zawartych w typowych suchych karmach. Dlatego warto zainteresować się stricte mięsną dietą opatentowaną przez naukowca.

Wybór diety całkowicie mięsnej dla pupila

barf dla psaCzasami nasz pies jest ospały, a kot znowu ma biegunkę. Ostatecznie może skończyć się to wizytą u weterynarza, a nawet skróceniem życia naszego czworonożnego przyjaciela. Zwykle najistotniejszym elementem w życiu zwierzęcia jest to jak się odżywia. Niestety, konsumując sporą dawkę zbóż narażamy naszego domownika na różnego rodzaju choroby układu trawiennego, jak i na przykre biegunki i bóle brzucha. Barf dla psa i kota to idealne rozwiązanie wymyślone przez australijskiego naukowca,  hodowcę i lekarza weterynarii dr Iana Billinghursta. Dzięki niemu wiemy, iż układ pokarmowy zwierzęcia domowego jest zbyt krótki, a więc musimy stosować w pełni mięsną dietę. Ten typ diety jest najlepszym wyborem. Ma ona wiele plusów. Przede wszystkim doskonale wiemy co nasz zwierzak je i mamy pojęcie co może go ewentualnie uczulić. Dodatkowo faktura jedzenia sprawia, iż pupil chce jeść i bawić się jedzeniem, które sprawia mu radość. Dla większych psów spożywanie kości będzie wyjątkowym sposobem na ścieranie zębów, jak i stymulację nosa oraz niektórych obszarów mózgu. Pies żywiony mięsem ma niższe pH w żołądku, niż pies żywiony suchą karmą. Za sprawą tego lepiej radzi sobie nie tylko z kośćmi, ale też z bakteriami wypitymi z pobliskiej kałuży. Jak możemy zauważyć dieta pozbawiona zbóż ma w sobie wiele zalet, dlatego powinniśmy powoli ją wprowadzić naszemu czworonogowi.

Jeżeli chcemy, aby nasz pupil domowy czuł się przez lata bardzo dobrze i żył jak najdłużej musimy zadbać o jego zdrową dietę. Dieta dla zwierząt z krótkim układem pokarmowym powinna opierać się głównie na surowym mięsie. To dzięki niemu nasz zwierzak nie będzie często chorował ani miał problemów z nieoczekiwanymi biegunkami. Za sprawą tego będziemy mieć w domu silnego i szczęśliwego zwierzaka skorego do zabaw.