Podczas ciąży, nasz maluch w brzuchu jest cały czas bujany i kołysany. Przecież cały czas coś robimy, chodzimy schylamy się itp. Trudno się dziwić, że po porodzie maluch może być niespokojny. W końcu jego tryb, do którego był przyzwyczajony został wywrócony do góry nogami. 

Jak usypiać dziecko?

bujak dla dzieciMówienie do dziecka po narodzinach może wydawać się… dziwne, prawda? Jednak jest jak najbardziej polecane. Płód będąc w łonie matki doskonale zna jej głos. Słyszy codziennie głos mamy i taty, oraz osób bliskich. Dlatego po narodzinach dużo mówimy do dziecka. Mówienie jest polecane, jako forma uspokajania. Ponadto przez dziewięć miesięcy maluch czuł się jak na statku, podczas sztormu, dlatego po narodzinach może mieć problem z zasypianiem obok mamy, która krótko po porodzie nie zawsze jest w stanie go bujać i nosić. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się bujak dla dzieci. Bujaki możemy podzielić na dwa rodzaje. W formie huśtawki, oraz na płozach. Siedzisko zwykle jest w formie leżaka kubełkowego. Podczas wyboru typu bujaka powinniśmy się kierować przede wszystkim wielkością mieszkania. Bujak w formie huśtawki potrzebuje więcej miejsca, natomiast ten na płozach jest mniejszy i bardziej mobilny. Do wyboru mamy również bujaki z dodatkowymi urozmaiceniami, a są nimi najczęściej: muzyka, kołysanki, wibracje, kolorowe światełka, wiszące zabawki, a czasem nawet projektor na ścianę, który rzuca na nią ciekawe obrazki. Ciekawą funkcją, która pozwoli nam na usypianie dziecka i wypełnianie obowiązków domowych jednocześnie jest zasilanie bateriami, dzięki czemu nie musimy bujać ręcznie. 

W XXI wieku mamy o wiele łatwiej od naszych mam i babć. Istnieje wiele urządzeń i artykułów, które ułatwiają nam bycie mamą. Jednym z takich urządzeń jest właśnie kołyszący się leżaczek. Możemy postawić go na podłodze w kuchni i spokojnie gotować obiad mając malucha cały czas na widoku. Przydatny jest nawet do 1 roku życia.