Lato zawitało już w pełni, temperatury drastycznie rosną, a my zastanawiamy się, co zrobić, żeby jakoś przeżyć upały i jednocześnie miło spędzać ten letni czas. Szczęściarze, którzy posiadają działkę lub przydomowy ogród mogą odpoczywać wygodnie na świeżym powietrzu. Tylko najpierw trzeba sobie tę wygodę zapewnić wyposażając nasz ogród.

Meble ogrodowe idealne na lato

meble ogrodowe - technorattanPo przeprowadzce do nowego domu stanęłam przed wyzwaniem urządzenia ogródka. Nie jest on zbyt duży powierzchniowo, dlatego tym więcej czasu spędziłam nad znalezieniem odpowiednich dla mnie rozwiązań. Ogród to dla mnie jedno z najważniejszych miejsc w domu, zwłaszcza wiosną i latem. Potrzebuję miejsca na uprawę warzyw i owoców, na drzewa, krzewy i kwiaty. Również miejsca do zabawy dla dzieci i miejsca na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wybór odpowiednich mebli ogrodowych spoczął na moich barkach i podjęłam się tego wyzwania z myślą, że muszę jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, abyśmy mogli czuć się swobodnie podczas spotkań. Do mojego stylu i wyglądu domu najlepiej pasują meble z naturalnych materiałów, z tego powodu postawiłam na drewno, wiklinę i rattan w naturalnych, ciepłych odcieniach. Jeżeli chodzi o meble ogrodowe – technorattan to dla mnie strzał w dziesiątkę. Nie dość, że odpowiada mi pod względem estetyczno-wizualnym, to na dodatek jest to bardzo odporny materiał, który spokojnie wytrzyma warunki panujące na dworze i zachowa swój elegancki wygląd. Zależało mi również na bezpieczeństwie dzieci, miałam opory przed krzesłami drewnianymi, ponieważ obawiałam się, że mogą skrzywdzić się drzazgami. Przy meblach rattanowych nie ma tego problemu i mogę być spokojna, gdy maluchy bawią się w ogrodzie. Ten materiał odkryłam niedawno, ponieważ zyskał dużą popularność w sezonie letnim jako baza dla torebek i butów. Meble z technorattanu są dla mnie bardzo wygodne dzięki swojej lekkości i łatwości w utrzymaniu. Niezwykle odporne na zmiany temperatury i promienie słoneczne, należy je przemywać jedynie szmatką zmoczoną w wodzie i tyle! Nie potrzeba żadnych dodatkowych chemicznych środków aby nasze meble zachowały swój pierwotny wygląd.

Technorattan wykorzystywany jest głównie do produkcji mebli ogrodowych, ale równie dobrze sprawdza się przy aranżowaniu pomieszczeń. Jako bardzo plastyczne tworzywo, umożliwia stworzenie elementów dekoracyjnych – słoi, rozłożystych karniszy, czy osłonek na doniczki. Naturalny wygląd sprawia, że dopasuje się do każdego typu wystroju, zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych rustykalnych wypełnionych roślinami.