Po urazie kręgosłupa bardzo długo wraca się do zdrowia. Rehabilitacja trwa miesiącami. W tym czasie nawet spanie jest męczące. Dlatego trzeba mieć dopasowany odpowiednio materac. Na rynku są dostępne dla takich osób materace rehabilitacyjne, które mają zapewnić odpowiednie ułożenie naszego ciała.

Materac leczniczy do spania

materac rehabilitacyjny do spaniaMaterace rehabilitacyjne są tak skonstruowane, że podpierają stabilnie nasze ciało. Podczas snu nasz kręgosłup utrzymuje naturalną pozycję. Wówczas jesteśmy w stanie zmniejszyć bóle kręgosłupa. Materac rehabilitacyjny do spania odciążają kręgosłup, a także poprawią ukrwienie całego organizmu. Musi on być odpowiednio dostosowany do osoby, aby był odczuwalny komfort. Wiadomo, że osoby korzystające z danego materacu zazwyczaj spędzają na nim większość swojego czasu, bo są to osoby które mają problem z poruszaniem się. Dlatego musi on zapewniać elastyczność, odciążać kręgosłup a także musi być łatwy w utrzymaniu czystości. Materace rehabilitacyjne posiadają właściwości antyalergiczne. Zazwyczaj je się stosuje dla osób, które przechodzą rehabilitacje po urazie, ale również wykorzystywane są przez osoby starsze, które nie mogą chodzić i spędzają więcej czasu w łóżku w pozycji leżącej. Zapewniają one wówczas odpowiednie warunki, a także sprzyjają regeneracji całego organizmu. Materace te są bardzo przydatne, posiadają same zalety, które sprawiają że bardzo dużo osób kupuje takie materace dla siebie albo dla kogoś bliskiego.

Reasumując materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkich, nawet przez zdrowe osoby. Materac idealnie dopasowuje się do ciała, tak zwana elastyczność punktowa sprawia, że kręgosłup zostaje odciążony. Materace można kupić w sklepie medycznym, albo w sklepie oferującym materace do łóżek.