Jednym z elementów wyposażenia każdego pomieszczenia mieszkalnego jest podłoga. Dzięki podłodze dane pomieszczenie wygląda dużo lepiej i możemy z niego korzystać w bardziej komfortowy sposób. Obecnie najpopularniejszym rodzajem podłogi jest podłoga z paneli wykonanych z tworzywa sztucznego, które wyglądają jak prawdziwe drewno.

Maty układane pod panelami

mata pod panele podłogoweJak już wcześniej wspominałem, najpopularniejszym rodzajem podłóg są podłogi z paneli. Taka podłoga bardzo dobrze wygląda, jest wytrzymała, a do tego względnie tania, więc nawet jeśli się zniszczy, to jej zmiana nie zrujnuje nas finansowo. Ułożenie takiej podłogi z paneli jest na tyle łatwe, że nie potrzebujemy do tego zatrudniać specjalnej ekipy remontowej, możemy zrobić to samodzielnie. Najpierw powinniśmy przygotować odpowiednio podłoże. Musimy dokładnie zamieść lub odkurzyć powierzchnię na której będziemy kłaść panele. Następnie układamy specjalną matę, które pełni rolę wygłuszenia. Mata pod panele podłogowe sprawia także, że podłoga jest trochę cieplejsza. Dzięki temu po wyjściu z łóżka nie odczujemy dyskomfortu związanego z chodzeniem bosymi stopami po zimnej podłodze. Mata wykonana jest ze specjalnej pianki, które jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Po rozłożeniu na całej powierzchni maty, możemy zacząć układać panele. Podłogę z paneli układamy jak puzzle. Przymocowujemy panele do siebie przy pomocy zatrzasków, nie musimy używać żadnego kleju.

Matę kupujemy na tak zwane metry bieżące. Jeden metr bieżący maty o szerokości stu centymetrów zapłacimy zaledwie kilkanaście złotych. Możemy ją kupić w każdym sklepie z branży remontowo budowlanej, a także przez internet. Wartu kupić trochę więcej maty, aby napewno nam wystarczyła na całe pomieszczenie.