Piękne i zadbane dłonie są powodem do dumy każdej kobiety. Powinny mieć miękką i aksamitną skórę, a paznokcie powinny starannie wypiłowane i dokładnie pomalowane. Zdrowe paznokcie powinny być elastyczne i gładkie.

Jakie są rodzaje manicure w warszawskich salonach?

manicure warszawa praga południeIstnieją dwa modele nadawania kształtu paznokcia, jeden to prostopadle do paznokcia, a drugi to popularny migdał. Oba są modne i stosowane na przemian. Co do rodzaju manicure, to stosowany jest manicure winylowy, hybrydowy, biologiczny i japoński. Jeżeli chcemy mieć dobrze wykonany manicure Warszawa Praga Południe będzie idealnym miejscem na zamówienie wizyty w salonie. Manicure winylowy jest nakładany za pomocą specjalnego lakieru super trwałego, który nadaje piękny połysk i może być zmywany jak zwykły lakier zmywaczem do paznokci. Hybrydowy jest trwałym zabiegiem, który sam nam nie zejdzie z paznokcia. Lakier hybrydowy jest utrwalany światłem ultrafioletowym, która powoduje, że nie odpryśnie on nam nawet podczas prac domowych, czy nagłego uderzenia. Biologiczny manicure polega na nieinwazyjnym nakładaniu specjalnego lakieru, który bezpiecznie mogą stosować kobiety w ciąży, lub z wrażliwą płytką paznokcia. Natomiast japoński jest najbardziej korzystny dla paznokci, gdyż dogłębnie je odżywia i nawilża, powodując, że paznokcie stają się naturalnie błyszczące i gładkie. Poza manicure na warszawskiej Pradze w salonach wykonywane są zabiegi parafinowe na dłonie, które świetnie zmiękczają skórę i ją dogłębnie regenerują.

Obecnie w salonach kosmetycznych w Warszawie nie usuwa się mechanicznie skórek wokół płytki paznokcia, a jedynie moczy się je w wodzie z mydłem, aby następnie je delikatnie odsunąć patyczkiem. Jedynie nadmiar jest wycinany. Dobry manicure na paznokciach utrzymuje się nawet trzy tygodnie.