Każda kobieta chciałaby mieć piękne paznokcie. Dlatego płeć żeńska wydaje dużo pieniędzy na lakiery, zmywacze do paznokci i inne narzędzia. Jednak zwykłym lakierem nie do końca udaje się stworzyć coś ładnego na paznokciach. Nie wszystkie kobiety są też uzdolnione w aspekcie malowania paznokci.

Czy warto robić manicure u kosmetyczki?

paznokcie w kołobrzeguObecnie co raz więcej kobiet uczęszcza do kosmetyczki na paznokcie. Kosmetyczka jest przeszkolona w tym temacie i posiada odpowiednią wiedzę oraz wykształcenie i doświadczenie. Dobra kosmetyczka wie jaki manicure będzie dobry dla naszych paznokci. Nie wszystkie kobiety mogą pozwolić sobie na manicure metodą hybrydową, ponieważ hybryda może być dla paznokci za słaba i po kilku dniach lakier może odchodzić od płytki. Dlatego niektóre kobiety decydują się na manicure metodą żelową. Żel utwardza płytkę paznokcia i zabezpiecza przed połamaniem. Oprócz tego za pomocą żelu można również przedłużyć paznokcie. Z tej metody korzysta wiele pań, które mają problem z obgryzaniem paznokci i nie mogą zapuścić swoich naturalnych. Dzięki przedłużeniu można oduczyć się obgryzania. Oprócz tych dwóch metod stylizacji paznokci jest jeszcze wiele innych, które stosuje się w salonach kosmetycznych. Oczywiście paznokcie w kołobrzegu u kosmetyczki nie są tanią sprawą. Najmniej zapłacimy za manicure hybrydowy, bo kilkadziesiąt złotych, natomiast za bardziej skomplikowany manicure będziemy musieli zapłacić około stu złotych. Takie paznokcie będą nam towarzyszyć przez trzy tygodnie do miesiąca. Potem należy uzupełnić odrosty. Dla niektórych kobiet takie koszty za manicure są za wysokie i decydują, że same będą sobie robić paznokcie. Kupują wtedy cały niezbędny sprzęt i zaczynają samodzielną przygodę. Jednak bez odpowiedniej wiedzy jak wykonać manicure możemy narobić sobie wiele szkód. Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystkie narzędzia przed użyciem trzeba zdezynfekować. Jeśli tego nie zrobimy, możemy nabawić się chorób płytki, na przykład zielonej bakterii.

Jeśli chcemy same robić sobie paznokcie, najpierw dowiedzmy się jak to zrobić krok po kroku od kogoś, kto posada już doświadczenie w tej dziedzinie. Pamiętajmy również o dezynfekcji narzędzi. wykonując paznokcie krok po kroku unikniemy potencjalnych chorób paznokci.